Lifestyle Redakcja Nmag

Rozgrzej zimę – jedź na wczasy

Za oknem zimno, wieje i pada, a Tobie marzą się zagraniczne podróże? Weź urlop i odwiedź ciepłe kraje! Podpowiadamy, gdzie jechać, by w środku zimy było naprawdę przyjemnie i słonecznie.

Ceny spadają

Większość Polaków, podobnie jak wczasowicze z innych krajów, wybiera na podróże okres między majem a październikiem. Właściciele hoteli i restauracji chętnie z tego korzystają, latem podwyższając ceny. Zimą i jesienią europejskie kurorty przeżywają sezon ogórkowy, a koszt wypoczynku bywa znacznie niższy. I tak na przykład na Wyspach Kanaryjskich ceny w letnich kurortach spadają nawet  o połowę. Tańsze są również bilety lotnicze, a co za tym idzie wycieczki organizowane przez biura podróży.

Tłum znika

Latem miejscowości turystyczne są dosłownie oblężone przez przybyszów
z całego świata. Często trudno o wolne miejsce nie tylko w nadmorskiej kafejce, ale i na plaży. Również na bulwarach i deptakach, szczególnie tych opisywanych w przewodnikach i polecanych jako must see, trzeba przeciskać się przez tłum i ciesząc oko pięknem okolicy, jednocześnie uważać, by nie wpaść na innego turystę. Zima to dobry czas na zwiedzanie atrakcji turystycznych bez stania w długich kolejkach do wejścia. Ale uwaga, często ze względu na sezon ogórkowy godziny zwiedzania niektórych atrakcji ulegają zmianie. Udając się na urlop zimą, warto więc dobrze planować aktywności.

Słońce świeci na zdrowie

Promienie słoneczne w nadmiarze mogą powodować poparzenia, ale podczas urlopu w Europie zimą raczej nam one nie grożą. Można natomiast korzystać
z ich pozytywnego wpływu na zdrowie. Dzięki nim wzrasta odporność organizmu, mamy mocniejsze kości i więcej energii. Na słońcu poprawia się również nastrój. Niedobór serotoniny, który grozi nam zimą w kraju, może powodować depresję – w ucieczce przed nią warto więc wybrać się na zagraniczne wakacje właśnie o tej porze roku. Poza tym z promieniami słonecznymi na twarzy, choćby przez kilka dni, łatwiej doczekać się wiosny.

Pochwała różnorodności, czyli Teneryfa

Polacy lubią odwiedzać Wyspy Kanaryjskie w sezonie i poza nim. Spośród nich to właśnie Teneryfa jest największa i najbardziej różnorodna pod względem klimatu, fauny i flory. Z tego powodu nazywana kontynentem w miniaturze. Atrakcje dla siebie znajdą tu wszyscy: dzieci i dorośli, miłośnicy krajobrazów
i zwiedzania, a także imprezowicze i miłośnicy windsurfingu. W styczniu średnia temperatura na Teneryfie to 25 stopni Celsjusza, można więc nie tylko eksplorować wyspę, ale i (co dla wielu turystów jest synonimem wakacji) plażować.

Wiosna zimą, czyli Madera

Kolejna propozycja na europejski urlop to piękna Madera – portugalska wyspa zwana krainą wiecznej wiosny, na której zimą nie doświadczycie uciążliwych upałów, a raczej temperatury kilkunastu stopni Celsjusza. To miejsce, które słynie z malowniczych krajobrazów i roślinności sprowadzanej tu, ku zachwytowi turystów, z całego świata. Choć Madera jest wyspą, plaż na niej niewiele, a większość z nich utworzono sztucznie. Jej północ poleca się osobom pragnącym relaksu, południe – tym, którzy szukają rozrywki. Zima jest tu prawdziwym sezonem ogórkowym, a ceny w hotelach i restauracjach znacznie spadają.

Egzotyka w Europie, czyli Cypr

Cypr nazywany Wyspą Afrodyty leży u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu na Morzu Śródziemnym. Tu sezon trwa cały rok, nie tylko latem, gdy panują upały,
a słońce świeci przez większą część roku. Zima na Cyprze przypomina polską wiosnę – jest słonecznie, a słupki rtęci pokazują kilkanaście stopni Celsjusza. Rozbudowana baza hotelowa i infrastruktura turystyczna zadowolą nawet najbardziej wybrednych podróżników. Wiele atrakcyjnych miejsc znajdą tu miłośnicy kultury antycznej. A zielone góry, skalisto-piaszczyste plaże, malownicze półwyspy, bogactwo kuchni śródziemnomorskiej i gościnność Cypryjczyków zachwycą każdego turystę, szczególnie z kraju, gdzie zimą jest zimno, wieje i pada…

Produkty z artykułu

Mogą Ci się także spodobać

Top 5 kremów na dzień
Lifestyle

Krem na dzień to absolutny must have. Poznaj nasze typy

5 kroków do pięknych włosów - nmag
Lifestyle

Czy skutecznie dbasz o to, aby mieć zdrowe włosy? Sprawdź!

Co zabrać na zimowy urlop - nmag
Lifestyle

Zimowy niezbędnik urlopowy każdej kobiety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *