Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa

Sortuj według:

Upsss...

Może zainteresują Cię

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cera naczynkowa nazywana jest również cerą płytko unaczynioną. Posiada ją około 10% populacji; częściej są to kobiety. Osoby borykające się z tego typu cerą przedewszystkim powinny zaopatrzyć się w dobry krem na naczynka oraz inne kosmetyki stworzone z myślą o tego typu cerze. Wymagająca cera naczynkowa pielęgnacja odpowiednimi preparatami, do oczyszczania i nawilżania skóry powinna odbywać się rano i wieczorem. Kosmetyki takie jak żel, płyn micelarny i krem muszą zawierać składniki wspierające regenerację skóry, nawilżające i łagodzące.


Jak wygląda cera naczynkowa?

Skóra naczynkowa charakteryzuje się tym, że naczynia krwionośne znajdują się płytko i są kruche, rozszerzone oraz mało elastyczne Sprawia to, że nie są one w stanie utrzymać prawidłowego ciśnienia krwi, konsekwencją czego jest jeszcze większe ich rozszerzanie. Obecność naczynkowej cery związana jest z genami oraz nadprodukcją estrogenów, czyi żeńskich hormonów płciowych. Do cech charakterystycznych cery naczynkowej zalicza się pękające naczynka na twarzy, w szczególności na policzkach oraz w okolicy brody i nosa, rumień, widoczne plamki i zaczerwienienia, uczucie swędzenia oraz pieczenia, skłonność do powstawania stanów zapalnych i podrażnień oraz nadwrażliwość na zmianę warunków atmosferycznych, między innymi wahania temperatur oraz nadmierny kontakt ze słońcem.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry naczynkowej? Kluczowym jej elementem jest odpowiednio dobrany krem do cery naczynkowej. Krem na naczynka zawierać powinien składniki takie, jak: wyciąg z kasztanowca, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, witamina C, witamina K, witamina PP, rutyna, wyciąg z arniki górskiej, krzem, krwawnik oraz zielona glinka. Osoby borykające się z problemem, jakim są pękające naczynka na twarzy, unikać muszą kosmetyków zawierających miętę pieprzową, mentol, mocznik, olejek eukaliptusowy oraz aceton. Pielęgnacja cery naczynkowej obejmować powinna także stosowanie płynu micelarnego lub delikatnego mleczka przeznaczonego do skóry tego typu. Warto zaopatrzyć się również w olejek do cery naczynkowej oraz peeling enzymatyczny. Preparaty myjące należy zmywać przy pomocy letniej wody mineralnej lub przegotowanej. Prócz codziennej pielęgnacji kosmetykami dedykowanymi do tego typu cery wskazane jest chociaż raz w tygodniu użycie maseczki niwelującej zaczerwienienia i wzmacniającej naczynka.

Wybierz wersję