Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Olej z pestek winogron w pielęgnacji skóry i włosów

Olej z pestek winogron otrzymywany jest z nasion winorośli winnej. W swoim bogatym składzie olej winogronowy zawiera kwasy omega-6 oraz witaminę E, które mają dobroczynny wpływ na kondycję skóry i włosów. Dzięki temu z powodzeniem znajduje zastosowanie w kosmetyce. Olejek winogronowy sprawdzi się do stosowania w codziennej pielęgnacji na wiele różnych sposobów. Odżywia skórę i włosy oraz zabezpiecza przed utratą nawilżenia, a jego zastosowanie jest niezwykle komfortowe, ponieważ nie pozostawia tłustego filmu.

Olej z pestek winogron w pielęgnacji skóry

Dlaczego warto włączyć olej z pestek winogron do pielęgnacji skóry? Przede wszystkim dlatego, że olej ten ujędrnia, odżywia i nawilża skórę. 

W zależności od zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oleje roślinne dzielimy na: schnące, półschnące i nieschnące. Olej z pestek winogron należy do olejów schnących. Oleje z tej grupy cechuje lekka konsystencja, dzięki czemu nie pozostawiają tłustego filmu na skórze. Z uwagi na te właściwości sprawdzają się w pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej.

Ponadto olejek z pestek winogron zawiera witaminę E – naturalny przeciwutleniacz, który pomaga walczyć z wolnymi rodnikami i w naturalny sposób spowolnić procesy starzenia. Sprawdzi się więc doskonale w pielęgnacji skóry dojrzałej.

Stosowanie olejku winogronowego sprawia, że opóźnia się proces starzenia się skóry, drobne zmarszczki w wieku 20 lat zostają zredukowane i poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Co więcej olej z pestek winogron przyczynia się do wzmocnienia naturalnej warstwy ochronnej skóry.


Olej z pestek winogron możemy stosować samodzielnie lub jako dodatek do innych kosmetyków. Najprostszy sposób to aplikacja olejku bezpośrednio na zwilżoną skórę. Olej możemy stosować również pod ulubiony krem, aby wzmocnić jego nawilżające i odżywcze działanie. Świetnie sprawdza się także wklepywanie w skórę mieszanki oleju z kwasem hialuronowym.

Olej winogronowy znajduje swoje zastosowanie także w pielęgnacji skóry ciała. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać odrobinę oleju do ulubionego balsamu, aby wzmocnić jego działanie.

Olej z pestek winogron w pielęgnacji włosów

Olej z pestek winogron polecany jest zwłaszcza do suchych i zniszczonych włosów, które potrzebują solidnej porcji nawilżenia i odżywienia. Olejek działa kondycjonująco na włosy, zatrzymuje nawilżenie, dodaje im połysku i pomaga zredukować puszenie się.

Olejek z pestek winogron należy do grupy olejów wielonienasyconych, dlatego doskonale sprawdzi się jako olej do włosów wysokoporowatych. Włączenie oleju do pielęgnacji włosów o wysokiej porowatości sprawi, że będą one lepiej odżywione, nawilżone i nabiorą połysku. Będzie także wspierać regenerację zniszczonych włosów, których kondycja uległa pogorszeniu wskutek koloryzacji i stylizacji w wysokich temperaturach.

Warto zwrócić uwagę na to, że olej z pestek winogron to jeden z najlżejszych dostępnych olejów, dlatego też świetnie sprawdzi się w pielęgnacji włosów cienkich, nie obciążając ich nadmiernie.

Dzięki zawartości witaminy E olej z pestek winogron ma także dobroczynny wpływ na skórę głowy. Nie bez znaczenia są także jego właściwości łagodzące i przeciwzapalne. Dla osób zmagających się z suchą skórą głowy olej ten może być doskonałym naturalnym rozwiązaniem, po które warto sięgnąć.

Warto dodać, że olej z pestek winogron jest emolientem, dlatego często polecany jest do stosowania na "przeproteinowane włosy". Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych pomoże przywrócić włosom równowagę, której im brakuje.

Olej z pestek winogron może być przede wszystkim stosowany do olejowania włosów. Istnieje wiele metod olejowania, a najprostszą z nich jest rozprowadzenie olejku na całej długości włosów i pozostawienie na co najmniej 30 minut. Po upływie określonego czasu myje się włosy łagodnym szamponem bez SLS. Włosy po takim zabiegu są odżywione, gładsze i bardziej błyszczące.

Olej z pestek winogron – rafinowany czy nie?

Wybierając olej z pestek winogron do pielęgnacji skóry i włosów stajemy przed dylematem: olej rafinowany czy nierafinowany? Olej z pestek winogron może być pozyskiwany poprzez proces rafinacji lub tłoczenia na zimno. Proces rafinacji polega na przetworzeniu oleju przy użyciu wysokich temperatur. Podczas tego procesu olej traci część swoich właściwości. W związku z tym oleje rafinowane posiadają mniej cennych właściwości i mogą być mniej skuteczne.

Nierafinowany olej z pestek winogron powstaje poprzez tłoczenie na zimno, czyli mechaniczne wyciskanie oleju z rośliny oleistej w niskiej temperaturze. Olej z pestek winogron tłoczony na zimno jest najczystszy i obfituje w cenne substancje. Jednocześnie warto pamiętać, że oleje tłoczone na zimno są mniej trwałe niż oleje rafinowane i z reguły mają krótszą datę ważności. Oleje zimnotłoczone charakteryzują się również większym ryzykiem wystąpienie reakcji alergicznej.

Olej winogronowy jest bardzo cenny dla naszej skóry i włosów z uwagi na bogatą zawartość składników odżywczych i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jego liczne dobroczynne właściwości sprawiają, że warto włączyć ten olej do codziennej pielęgnacji.

Autorką wpisu gościnnego jest Gold Dahlia - pasjonatka naturalnej pielęgnacji i autorka bloga Kosmetyczne Pokusy.


Wybierz wersję