Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Szczoteczki do zębów

Szczoteczki do zębów

Sortuj według:

Upsss...

Może zainteresują Cię

Szczoteczka Ultralite Medium do wrażliwych zębów  dla dorosłych Jordan
Jordan
1 szt
8,49 zł
Bambusowa szczoteczka do zębów z nylonowym, czarnym włosiem odpowiednia dla wegan Smilebite
Smilebite
1 szt
19 zł
Miękka szczoteczka do zębów Step 1 dla dzieci 0-2 lat Jordan
Jordan
1 szt
10,99 zł
Szczoteczka ze specjalistycznym włosiem Advanced Soft dla dorosłych Jordan
Jordan
1 szt
11,99 zł
Szczoteczka Ultralite Soft do wrażliwych zębów  dla dorosłych Jordan
Jordan
1 szt
8,49 zł
Nowoczesna, manualna szczoteczka do zębów Change Soft z wymienną główką Jordan
Jordan
1 szt
13,49 zł
Multifunkcyjna szczoteczka Total Clean Medium czyszcząca zęby i jamę ustną Jordan
Jordan
1 szt
4,49 zł
Ekologiczna szczoteczka Green Clean Medium do zębów Jordan
Jordan
1 szt
13,49 zł
Miękka szczoteczka do zębów Step 2 dla dzieci 3-5 lat Jordan
Jordan
1 szt
10,99 zł
Szczoteczka Ultralite Sensitive do wrażliwych zębów  dla dorosłych Jordan
Jordan
1 szt
8,49 zł
Ekologiczna szczoteczka Green Clean Soft do zębów Jordan
Jordan
1 szt
13,49 zł
Nowoczesna, manualna szczoteczka do zębów Change Medium z wymienną główką Jordan
Jordan
1 szt
13,49 zł
Ekologiczna szczoteczka Green Clean Ultrasoft do zębów Jordan
Jordan
1 szt
13,49 zł
Multifunkcyjna szczoteczka Total Clean Soft czyszcząca zęby i jamę ustną Jordan
Jordan
1 szt
4,49 zł
Bambusowa szczoteczka do zębów z nylonowym, białym włosiem odpowiednia dla wegan Smilebite
Smilebite
1 szt
19 zł
Szczoteczka ze specjalistycznym włosiem Advanced Medium dla dorosłych Jordan
Jordan
1 szt
11,99 zł
Miękka szczoteczka do zębów Step 3 dla dzieci 6-9 lat Jordan
Jordan
1 szt
10,99 zł
Ekologiczna szczoteczka Green Clean Extrasoft do zębów dla dzieci 5-10 lat Jordan
Jordan
1 szt
10,99 zł
Szczoteczka ze specjalistycznym włosiem Advanced Hard dla dorosłych Jordan
Jordan
1 szt
11,99 zł

Szczoteczka do zębów to jeden z tych przedmiotów, bez których naprawdę ciężko wyobrazić sobie swoje życie. Higiena jamy ustnej to dla większości ludzi pierwsza rzecz, którą robią, po wstaniu z łóżka i ostatnia czynność przed snem. Nie bez powodu mówi się, że coś może wejść nam w nawyk jak mycie zębów. Czy jednak zastanawiasz się nad tym, jakiej szczoteczki do zębów używasz?


Higiena szczoteczki do zębów

W przypadku szczoteczki do zębów mało kto ściśle kontroluje czas jej używania. Przeważnie wymieniamy ją na nową, gdy ta, której używamy, zaczyna nieestetycznie wyglądać lub po prostu – gdy nam się przypomni. Statystycznie robimy to 1-2 razy do roku, czyli zdecydowanie zbyt rzadko. Szczoteczkę powinno się wymieniać co 2-3 miesiące. Badania udowodniły bowiem, że jest ona w stanie działać efektywnie przez 10-12 tygodni. Ten okres jest prawidłowy, o ile w tym czasie nie mieliśmy infekcji gardła. Rzadko mówi się o tym, że dotychczas używana szczoteczka powinna zostać zastąpiona nową po każdej anginie, kaszlu, czy zapaleniu krtani, ponieważ bakterie, które spowodowały chorobę, pozostają na szczoteczce.

Sama wymiana szczoteczki to jednak nie wszystko, bo tak jak nasze zęby, dziąsła i cała jama ustna potrzebują odpowiedniej higieny, tak i o szczoteczkę do zębów należy dbać na co dzień. W jaki sposób? Po prostu dokładnie myjąc ją po każdym użyciu ciepłą wodą, usuwając pozostałości używanej pasty do zębów, a także odkładając we właściwy sposób – włosiem do góry i tak, aby nie dotykała szczoteczek innych domowników. Takie potraktowanie swojej szczoteczki do zębów sprawia, że ma ona szansę wyschnąć, co zapobiegnie rozwojowi drobnoustrojów.

Zdrowe zęby kontra środowisko

Mówiąc o częstej wymianie szczoteczki do zębów, często pojawia się aspekt ilości produkowanych śmieci. Każda zużyta szczoteczka to kolejny odpad, co do tego nie ma wątpliwości. Wybierając jednak odpowiednie produkty, masz szansę nie zanieczyszczać środowiska aż tak mocno, jak może się to wydawać.

Właśnie ze względu na dbałość o planetę coraz większą popularnością cieszą się szczoteczki do zębów bambusowe. Jest to produkt, który swoimi parametrami w żaden sposób nie odbiega od szczoteczek wykonanych w całości z tworzyw sztucznych. Bambus, z którego wykonana jest rączka szczoteczki, to naturalne drewno, które jednak nie wchłania wody. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że drewniana szczoteczka zacznie gnić w ciepłym i wilgotny środowisku łazienki. Szczoteczki do zębów z bambusa wykonane są z nylonowego włosia, dokładnie takiego samego jak te tradycyjne. Mogą być to szczoteczki do zębów miękkie, twarde lub o włosiu średniej twardości. Po prostu będą nieco inaczej wyglądały, a ich wpływ na środowisko będzie minimalny.

Producenci, którzy oferują szczoteczki do zębów z bambusa, przeważnie dbają także o to, aby ich opakowania były pozbawione plastiku. Choć może ci się wydawać, że to niewielka zmiana, to warto przyłączyć się do tego trendu jak najszybciej. Fakt – istotna dla ochrony środowiska będzie dopiero całkowita zmiana myślenia. Być może w przyszłości szczoteczki plastikowe będą zakazane niczym słomki do napojów i jednorazowe naczynia i sztućce, jednak wcale nie musisz czekać na odgórne przepisy, aby zadbać o miejsce, w którym żyjemy. Naturalne szczoteczki do zębów po prostu powinny stać się Twoim naturalnym wyborem z wewnętrznej potrzeby, a nie w wyniku zmieniającego się prawa.

Zadbaj o uśmiech kompleksowo

W Nutridome mamy wszystko, czego potrzebujesz do skutecznej higieny jamy ustnej – miękkie szczoteczki do zębów dla wrażliwych dziąseł oraz antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej. Z nami zadbasz także o kwestie estetyczne, ponieważ oferujemy także zestawy do wybielania zębów w domowym zaciszu. Zadbaj o swoje zęby bez degradacji środowiska dzięki produktom, które znajdziesz w naszym sklepie.

Wybierz wersję