Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Idealne brwi - 5 pytań do eksperta

Na pewno słyszałaś, że brwi są ramą twarzy. Dobrze dopasowane do kształtu twarzy, odpowiednio zadbane i wyregulowane potrafią zupełnie odmienić Twój wizerunek. Masz jednak wątpliwości, jak je regulować, gubisz się wśród ofert salonów kosmetycznych i nie wiesz, jaki zabieg na brwi będzie dla Ciebie najlepszy? Koniecznie przeczytaj, co radzi linergistka i stylistka brwi - Alicja Piekarska. 


Jak malować brwi?


Przede wszystkim staraj się podkreślić anatomiczny kształt Twoich brwi. Na rynku jest bardzo dużo produktów do stylizacji brwi. Aby wybrać ten właściwy, kieruj się przede wszystkim pożądanym efektem oraz odcieniem najbardziej zbliżonym do naturalnego koloru Twoich włosów i Twojej karnacji. Największy nacisk postaw na podstawę brwi, ich najwyższy punkt oraz ogonek (koniec). Pamiętaj, by efekt końcowy był jak najbardziej naturalny.


Jak wyregulować brwi?

Regulację brwi możesz wykonać w domowym zaciszu pod warunkiem, że wiesz, jak się do tego zabrać. Przede wszystkim musisz poznać kształt swoich brwi i wiedzieć, skąd możesz wyrywać włoski, a skąd absolutnie nie powinnaś. 


Zanim zaczniesz regulację, musisz wyznaczyć 3 najważniejsze punkty na twarzy. Weź do ręki ołówek lub kredkę, przyłóż pionowo do nosa i wyznacz początek brwi – powinien on się znaleźć na wysokości krawędzi nosa. Następnie wyznacz najwyższy punkt brwi, który znajduje się zazwyczaj na 2/3 ich długości. Koniec (ogonek) nie powinien być dłuższy niż początek brwi i zazwyczaj mierzy 2 cm. Jeśli udało Ci się wyznaczyć te punkty, możesz przejść do regulacji. Naciągnij skórę i wyrywaj włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Pamiętaj, że grubość brwi zazwyczaj anatomicznie pokrywa się z grubością dolnej wargi.


Jeśli jednak samodzielne regulowanie brwi wydaje Ci się zbyt skomplikowane, oddaj się w ręce doświadczonej specjalistki. Stylista brwi nada im idealny kształt. 

Czym się różni henna pudrowa od zwykłej?


Tak naprawdę rozróżniamy tylko dwie opcje: farbkę i hennę. Wszystko, co jest nazwane zwykłą henną lub henną żelową to po prostu farbka w proszkowej formie. Przed nałożeniem na włoski należy ją rozrobić z 3% utleniaczem. Wnika ona w strukturę włosa i nadaje mu kolor od środka. Jeżeli nie zostanie wymyta od razu po zabiegu, to farbka utrzymuje się na skórze przez 2-3 dni. 


Henna pudrowa


Henna pudrowa, zwana też naturalną, zawiera część składników pochodzenia naturalnego. Hennę miesza się z wodą, a po uzyskaniu odpowiedniej mieszanki, nakłada na brwi. Podczas wysychania henna oplata włoski od zewnątrz. 

Ile trzyma się henna pudrowa?


Efekt na skórze utrzymuje się do 14 dni w zależności od rodzaju cery i przygotowania skóry przez stylistkę. Zarówno henna, jak i farbka zaciemni włos na ok 4-6 tygodni.


Co jest laminacja brwi i jak długo się utrzymuje?


Laminacja czy laminowanie brwi to proces utrwalenia włosków w pożądanym kierunku. Zabieg ten skierowany jest do osób, które borykają się z niesfornymi grubymi włoskami, rosnącymi w dół lub w górę, a także pokręconymi. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. miesiąca i jest uwarunkowany indywidualnymi cechami, a także odpowiednią pielęgnacją po zabiegu. 

Brwi permanentne - czym jest makijaż permanentny brwi?


Makijaż permanentny brwi to zabieg, który ma na celu poprawę koloru oraz kształtu brwi w sposób długotrwały poprzez wprowadzenie pigmentu do najniższej warstwy naskórka. Pigmentacja wykonywana jest w dwóch etapach, w odstępie ok. 6-8 tygodni oraz powinna być korygowana okresowo w zależności od potrzeb klientki (zazwyczaj raz na rok, dwa lata). Zabieg skierowany jest do osób, które chciałyby poprawić naturalną urodę oraz zaoszczędzić czas związany z pielęgnacją, regulacją i makijażem brwi. 

Wybierz wersję