Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Nie tylko oczyszczanie włosów jest ważne - równie istotną kwestię stanowi też ich prawidłowe odżywianie, nawilżanie i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, w tym również przed wysuszeniem. Oznacza to, że oprócz szamponu trzeba pamiętać o stosowaniu dedykowanej dla mężczyzn odżywki do włosów. Sprawdź, jakie powinna mieć cechy.


Naturalna odżywka do męskich włosów

Jeśli szukasz najlepszej odżywki do włosów męskich, powinieneś przede wszystkim zapoznać się z jej składem i sprawdzić, czy opiera się on na naturalnych składnikach. Działają one skutecznie, ale łagodnie i pozwalają na uzyskanie oczekiwanych rezultatów bez podrażnień.

Naturalne wyciągi roślinne mają za zadanie nie tylko zrewitalizować i odbudować pasma, lecz także pomagają w normalizacji pracy gruczołów znajdujących się w skórze głowy. Dzięki temu pomagają zwalczyć dolegliwości, z którymi borykają się mężczyźni, takie jak swędzenie i pieczenie skóry głowy, jej nadmierne przesuszenie albo wręcz przeciwnie - tendencja do przetłuszczania się pasm.

Wśród naturalnych składników, na które warto zwrócić uwagę, znajdują się między innymi:

Dobre odżywki do włosów dla mężczyzn powinny także zawierać profesjonalnie opracowane składniki na bazie naturalnych komponentów, takie jak Baicapil™, Meadowestolide® czy Tazman PepperAF, które działają ochronnie i odżywczo. Sprawiają, że włosy są mniej podatne na wypadanie, bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych i gładsze.

Dwa zadania: nawilżenie i regeneracja

Włosy szybko mogą ulegać wysuszeniu, co przekłada się na pogorszenie ich wyglądu ich kondycji. Dlatego niezwykle ważne jest połączenie działania dwóch kosmetyków: szamponu oraz odżywki do włosów męskich. Ich współdziałanie pomaga utrzymać je w zdrowiu i przywraca im naturalny blask.

Nawilżające działanie męskich odżywek do włosów nie kończy się jednak na dostarczaniu nawadniających ekstraktów roślinnych do wnętrza włosów. Mają one też pokrywać pasma delikatną warstwą ochronną za pomocą emolientów. Ich działanie okluzyjne pozwala wygładzić pasma i domknąć łuski włosów, co zmniejsza ich szansę na wysuszenie i zapobiega plątaniu się. W efekcie kosmyki prezentują się lepiej, są przyjemniejsze i bardziej miękkie w dotyku, a zwiększona elastyczność pomaga przetrwać im codzienne wyzwania.

Oprócz nawilżenia, odżywki do włosów męskie dostarczają pasmom cennych składników, które wspomagają ich odbudowę. Regenerują włosy od środka, co przekłada się na wydłużenie ich fazy wzrostu i zapobiega przedwczesnym uszkodzeniom, również tym powstającym na skutek stylizacji.

Specjalistyczne odżywki przeciw wypadaniu

Wielu mężczyzn mierzy się z problemem wypadających włosów. Aby zapobiec ich przerzedzeniu, powinni stosować specjalnie kosmetyki, w tym odżywki do włosów dla mężczyzn przeciwdziałające wypadaniu. Znajdujące się w nich związki aktywne, takie jak między innymi wspomniany już Baicapil™, redukują utratę włosów i stymulują komórki macierzyste do lepszej pracy. Dzięki temu wydłuża się okres wzrostu włosa, nie zostaje on więc usunięty z mieszka włosowego. W efekcie fryzura staje się bardziej gęsta i mocna.

Warto przy tym pamiętać, że na włosy wypadające lepiej nie stosować intensywnych kosmetyków do stylizacji. Lepiej sięgnąć po łagodne męskie kosmetyki do włosów, które nie będą powodowały obciążenia czy podrażnień. W ten sposób wspomogą zachowanie pięknych i zdrowych przez dłuższy czas pasm.

Wybierz wersję