Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Loki wymagają specjalnej pielęgnacji, która pomaga w utrzymaniu pięknych, zdrowych i łatwych do stylizacji pasm. Wśród najważniejszych kosmetyków, jakie są do nich przeznaczone, należy wymienić odżywki do włosów kręconych. Sprawdź, czym powinny się odznaczać.


Wybrane problemy włosów kręconych

Loki podobają się wielu osobom, jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie problemy mogą sprawiać. Aby wybrać dobrą odżywkę do włosów kręconych, która skutecznie uzupełni działanie szamponu do włosów kręconych, warto najpierw poznać ich charakterystykę. Na tej podstawie łatwiej będzie ustalić potrzeby tego typu pasm.

Przede wszystkim włosy kręcone są bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia niż włosy normalne. Wynika to z ich delikatnej budowy i wysokiej porowatości, spowodowanej pootwieranymi łuskami. Ta cecha powoduje z kolei, że włosy te łatwo się ze sobą plączą i są z natury suche. Mogą przez to szybko tracić elastyczność i połysk. Trudno jest je też utrzymać w dobrej kondycji, gdy są narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne, w tym skrajne temperatury czy działanie promieniowania UV.

Nawilżanie na pierwszym miejscu

Ze względu na opisane wyżej problemy, pierwszym i najważniejszym zadaniem profesjonalnej odżywki do włosów kręconych jest intensywne nawilżenie pasm. Podobnie jak wodżywkach do włosów suchych, powinny znaleźć się w nich składniki, które potrafią dostarczać i zatrzymywać wodę w strukturze włosa. Mogą to być naturalne oleje roślinne (między innymi olej arganowy) oraz kozie mleko, świetnie sprawdzające się w celu stworzenia warstwy okluzyjnej.

To ona otacza poszczególne pasma i delikatnie zamyka łuski włosa, zabezpieczając go przed wysychaniem. Co więcej, obecność emolientów, tworzących warstwę okluzyjną, sprawia, że włosy są bardziej gładkie, elastyczne i miękkie. W ten sposób rzadziej ulegają splątaniu i będą łatwiejsze do rozczesania. Skuteczna warstwa ochronna pomoże też w ich osłonięciu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym przed intensywnym działaniem promieni słonecznych.

Bogaty skład

Ze względu na to, że loki zawsze wymagają bardziej intensywnej pielęgnacji i dostarczania większej ilości składników odżywczych niż inne typy włosów, odżywki do włosów kręconych powinny wykazywać się bogatym składem. Dzięki temu pozwolą na dostarczenie wszystkich niezbędnych substancji odżywczych do całej, trudno dostępnej struktury pasm.

W odżywkach do kręconych włosów nie może zabraknąć przede wszystkim naturalnych olejków, które nie tylko stworzą warstwę okluzyjną, ale też dostarczą witamin i minerałów. Wiele z nich rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego wraz z olejkami wnikają w skórę głowy, cebulki włosowe i same włosy znacznie lepiej niż bez nich. Cenne dla włosów oleje to między innymi olej z wiesiołka, jojoba, arganowy, z pestek winogron, z awokado, konopny czy też masło kakaowe i masło shea.

Wśród najważniejszych dla włosów kręconych związków, które powinny znaleźć się w odżywce, warto wymienić biotynę i keratynę, pomagające we wzmocnieniu struktury każdego pasma. Powinny znaleźć się tam także witaminy z grupy B, E i C. Ta ostatnia jest szczególnie cenna również dlatego, że pełni rolę skutecznego przeciwutleniacza i chroni przed przedwczesnym starzeniem się z powodu działania wolnych rodników.

Działanie antystatyczne

Loki często mają tendencję do puszenia się, zwłaszcza podczas upalnego dnia, w obecności klimatyzacji albo przeciwnie, gdy złapią odrobinę wody z powietrza. Efekt ten jest zazwyczaj niepożądany, dlatego też odżywki do kręconych włosów często posiadają w swoim składzie substancje antystatyczne, które zapobiegają puszeniu się kosmyków. Mogą to być między innymi specjalnie opracowane w tym celu polimery, zapewniające jednocześnie ochronny filtr na włosach.

Balsam myjący

Ciekawym pomysłem jest również wybór odżywki do mycia włosów kręconych. Ma ona działanie jednocześnie szamponu i odżywki, dzięki czemu pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas codziennej stylizacji. Świetnie nadaje się do zabrania w podróż, pozwalając ograniczyć miejsce w torbie przeznaczone na kosmetyki.

Odżywka do mycia włosów kręconych jest też dedykowana osobom, których fryzura ma tendencję do szybkiego opadania i przetłuszczania się. Jeśli obawiasz się, że nałożenie klasycznej odżywki sprawi, iż już po kilku godzinach twoje włosy będą wyglądać nieświeżo, balsam myjący będzie świetnym rozwiązaniem. Jest delikatny, nie podrażnia i chroni włosy bez ich obciążania. Wypróbuj, czy sprawdzi się także u ciebie.

Wybierz wersję