Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Pielęgnacja słoneczna i opalanie

Pielęgnacja słoneczna i opalanie

Sortuj według:

Upsss...

Może zainteresują Cię

1 3

Pięknie opalone ciało to marzenie wielu osób. Lato szczególnie sprzyja wystawianiu skóry na działanie promieni słonecznych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego umiaru i zwłaszcza w trakcie najcieplejszych dni stosować właściwie dobrane kosmetyki do opalania. Zobacz, czym powinny się charakteryzować i co możesz dzięki nim zyskać.


Promieniowanie słoneczne zawsze wpływa na skórę

Przede wszystkim nigdy nie ignoruj tego, jak słońce wpływa na naszą skórę - nie tylko na plaży, podczas upalnego dnia, kiedy jest rzeczywiście bardzo intensywne. Słońce działa na nas również wtedy, kiedy operuje delikatniej, albo gdy spędzamy czas na zwykłym spacerze w środku miasta lub podczas wędrówki przez góry. Dlatego też dobre kosmetyki do opalania powinny towarzyszyć ci zawsze, kiedy będziesz przebywać na słońcu.

Oczywiście, promienie słoneczne mają wiele pozytywnych skutków. Zabarwiają ciało na piękny brąz, a jednocześnie są też konieczne do syntezy witaminy D. Dodatkowo ich wpływ na psychikę może być naprawdę zbawienny - wiele osób po prostu czuje się lepiej i ma więcej energii, gdy dzień jest słoneczny.

Nie oznacza to jednak, że działanie słońca zapewnia wyłącznie pozytywne efekty. Niestety, może spowodować szybsze starzenie się skóry, ponieważ wpływa niekorzystnie na elastynę i kolagen, czyli jej dwa najważniejsze składniki. Poza tym powoduje również reakcje fotoalergiczne (szczególnie po kontakcie słońca z perfumami, innymi kosmetykami lub niektórymi lekami), oparzenia, a także zwiększa ryzyko pojawienia się nowotworów skóry. W związku z tym konieczne jest stosowanie kosmetyków do opalania z filtrem, które zmniejszają intensywność oddziaływania promieniowania UV i zabezpieczają przed jego szkodliwym działaniem.

Krem przeciwsłoneczny to kosmetyk, który powinien towarzyszyć każdemu podczas wakacyjnych wyjazdów oraz zimowych podróży. W tej kategorii znajdziesz preparaty przeciwsłoneczne dla każdego rodzaju skóry, które dopasujesz do swoich.

Kosmetyki do opalania z filtrami

Wybierając kosmetyki do opalania z dobrym składem, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju filtr został w nich zastosowany. Mogą to być na przykład filtry chemiczne, które pochłaniają promieniowanie UV dzięki budowie swoich cząsteczek. Często mają one różne spektrum działania (promieniowanie UV-A i/lub UV-B), a ich zaletą jest łatwość nanoszenia kosmetyku na skórę. Długo się też na niej utrzymują, co sprawia, że wystarczy ich kilkakrotne nałożenie nawet podczas całodziennej kąpieli słonecznej.

Drugim ważnym typem są kosmetyki do opalania z filtrem mineralnym, które posiadają w swoim składzie barwne pigmenty, odbijające promieniowanie słoneczne. Są one bardzo skuteczne w szerokiej ochronie (przed promieniowaniem UVA i UVB) i odznaczają się wysokim poziomem bezpieczeństwa dla skóry. Nie przenikają przez nią, dlatego doskonale nadają się dla alergików czy dzieci. Niestety mogą pozostawiać na ciele delikatnie białe zabarwienie, a także krótko się utrzymują i wymagają częstego ponownego nakładania.

Naturalne kosmetyki do opalania

Bez wątpienia największą popularnością cieszą się obecnie kosmetyki do opalania naturalne, czyli takie, które opierają się na zastosowaniu roślinnych składników. Wśród nich na pierwszym miejscu z pewnością znajdują sięolejki do opalania, wykorzystujące między innymi olejek migdałowy do ochrony skóry przed słońcem. Nawilżają ją i delikatnie osłaniają przed nadmiernym promieniowaniem UV. Jednocześnie nie działają tak intensywnie jak kosmetyki z filtrami mineralnymi, dzięki czemu umożliwiają zdobycie ładnej, złotej opalenizny bez podrażnień.

Kosmetyki do opalania na słońcu to jednak nie tylko kosmetyki służące ochronie przed nadmiarem promieni słonecznych - to oczywiście także preparaty łagodzące po opalaniu. Wśród nich znajdują się między innymi żele ochładzające, takie jak łagodzący żel po opalaniu Nutridome z aloesem, który ukoi skórę po intensywnej kąpieli słonecznej.

Kosmetyki do opalania w solarium są obok tych dedykowanych na słońce kolejną grupą preparatów ochronnych i wydobywających piękno brązowego ciała. Są one przeznaczone do różnych typów karnacji i różnej intensywności korzystania z solarium, dlatego zwłaszcza w początkowym okresie warto korzystać z cennych porad personelu. Doskonałym pomysłem jest też wybór naturalnych olejków do opalania w solarium, które nie tylko pogłębiają kolor opalenizny, lecz także chronią i pielęgnują skórę.

Samoopalacze

Jeśli opalanie się na słońcu lub w solarium nie jest twoim ulubionym zajęciem, albo po prostu chcesz przedłużyć uzyskaną opaleniznę, warto sięgnąć po profesjonalny samoopalacz. To kosmetyk, który nadaje skórze równego, idealnego kolorytu, jednocześnie nie powodując żadnych skutków ubocznych, z jakimi spotykają się osoby korzystające z kąpieli słonecznych. Samoopalacz to twój ukochany brąz bez podrażnień, szybszego starzenia się skóry czy reakcji alergicznych!

Wybierz wersję