Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Najważniejszym kosmetykiem do włosów zarówno dla pań, jak i panów, jest szampon. To on pozwala na uzyskanie ładnej, zadbanej, a przede wszystkim czystej fryzury, która zachwyca swoim lśniącym wyglądem. Oprócz tego szampony mogą pełnić też inne funkcje. Poznaj bliżej ich rodzaje i dowiedz się, jaki szampon dla mężczyzn będzie dla ciebie najlepszy.


Szampony dla mężczyzn dostosowane do indywidualnych potrzeb

Na początek warto podkreślić, że nie ma jednego, konkretnego szamponu dla mężczyzn do codziennego stosowania idealnego dla każdego. Męski włosy mają bowiem różne cechy: fakturę, kolor, długość, a także specyficzne problemy, z którymi muszą radzić sobie mężczyźni.

Dlatego też, zastanawiając się, jaki szampon dla mężczyzn wybrać, należy na początek uwzględnić własne potrzeby. Jeśli posiadasz włosy z tendencją do łupieżu, najlepszym pomysłem będzie wybór produktu zawierającego składniki zapobiegające temu problemowi. Jeśli z kolei borykasz się z wypadającymi włosami, warto sięgnąć po szampon wzmacniający. Dobre szampony dla mężczyzn muszą też uwzględniać inne cechy męskiej skóry i włosów, jak choćby tendencja do przetłuszczania się albo wysuszania, skłonność do podrażnień czy też duże zniszczenia pasm spowodowane na przykład intensywną stylizacją.

Sięgnij po szampon naturalny

Niezależnie od tego, czy masz proste, kręcone, jasne, czy ciemne włosy, albo czy borykasz się z indywidualnymi problemami, powinieneś zawsze sprawdzać skład szamponu. Najlepszym wyborem będą bez wątpienia naturalne szampony dla mężczyzn, które w swoim składzie zawierają wyciągi roślinne, utrzymujące właściwe nawilżenie i pH skóry głowy. Naturalne szampony działają łagodnie i nie wywołują podrażnień, a nawet mają zdolność ich łagodzenia. Doskonale współdziałają z innymi kosmetykami do pielęgnacji włosów dla mężczyzn, co pozwala na szybkie uzyskanie optymalnych efektów.

Naturalny, delikatny szampon dla mężczyzn powinien mieć w swoim składzie między innymi:

Profesjonalne szampony dla mężczyzn wzbogacone są także o specjalnie zaprojektowane związki i ich mieszaniny, takie jak BaicapilTM, Aurafirm S czy DehyquartGuar TC. Związki te mają za zadanie odżywić włosy, odbudować je i zregenerować oraz chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi czy też ułatwiać rozczesywanie.

Przeciwko wypadaniu włosów

Mężczyźni często spotykają się z problemem wypadających włosów. Dlatego też już od pierwszych dni, kiedy tylko zaobserwują niepokojące zmiany, powinni przeciwdziałać przerzedzaniu się pasm. W tym celu warto zastosować właściwie dobrane szampony dla mężczyzn, a ich działanie uzupełnić skutecznymi odżywkami dla mężczyzn.

Szampony dla mężczyzn przeciw wypadaniu włosów są wzbogacone o ekstrakty roślinne, które hamują wypadanie. Wpływają bezpośrednio na cebulki włosów i stymulują komórki macierzyste do pracy - w ten sposób wydłużają fazę wzrostu włosa i zapobiegają jego przedwczesnej utracie. Co więcej, włosy po takim wspomaganiu są też mocniejsze i grubsze, co sprawia, że fryzura przestaje tracić na objętości. Przeciwdziałają również innym czynnikom szkodliwym i wywołującym starzenie włosów, jak choćby promieniowanie UV i wolne rodniki, zapewniając zachowanie piękniejszej i gęstszej fryzury.

Wybierz wersję