Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Kręcone włosy posiadają inną strukturę niż te proste, dlatego wymagają specjalnego traktowania. Są włosami porowatymi, przypominającymi nieco zniszczone kosmyki, ale mają też swoje odrębne, niezwykłe cechy, które sprawiają, że w pierwszej kolejności potrzebują profesjonalnych kosmetyków.


Charakterystyka włosów kręconych

Kręcone włosy to zazwyczaj włosy porowate, które nieznacznie przypominają włosy zniszczone. Ich łuski są odchylone, a to z kolei powoduje, iż bywają bardzo mocno narażone na wpływ czynników zewnętrznych. Z jednej strony mogą szybko wysychać, a z drugiej strony - potrafią absorbować wodę z powietrza, co może zupełnie zmienić ich kształt. Dodatkowo są narażone na splątanie się i łamanie, a ponadto pozostają wrażliwe na stylizację. Zbyt intensywnie działające kosmetyki mogą szybko doprowadzić do ich przetłuszczenia u nasady, co z kolei powoduje nieestetyczny, oklapnięty wygląd.

Oczyszczanie włosów kręconych

Jednym z najważniejszych kroków w pielęgnacji loków jest ich oczyszczanie, zapobiegające przetłuszczaniu i opadaniu włosów. Dlatego też najważniejszym wyborem jest dobry szampon do włosów kręconych, który skutecznie je oczyści z codziennych zabrudzeń czy nadmiaru sebum. Powinien mieć działanie normalizujące, co pomoże w utrzymaniu właściwego nawilżenia i pH skóry głowy oraz samych pasm.

Ze względu na delikatny charakter loków, szczególnie polecamy naturalne szampony do włosów kręconych, zawierające w swoich formułach delikatne środki myjące naturalnego pochodzenia. Oznacza to, że wykorzystywane są w nich roślinne saponiny, które mają łagodne działanie oczyszczające. Podczas mycia nie naruszają naturalnej bariery lipidowej, dzięki czemu pomagają włosom i skórze utrzymać ich naturalne nawilżenie.

Szampon o działaniu nawilżającym

Ze względu na to, że włosy kręcone są z natury suche na większości swojej długości (wyjątkiem może być ich nasada tuż przy głowie), zazwyczaj najlepszym wyborem jest dla nich nawilżający szampon do włosów kręconych. Dostarcza im specjalnie zaprojektowanych składników, które mają zdolność wiązania wody we wnętrzu włosa. Dzięki temu pozostaje on elastyczny, miękki i sprężysty. Działają podobnie jak szampony do włosów suchych.

Wśród pożądanych składników nawilżających znajdują się między innymi kwas hialuronowy, gliceryna roślinna, wyciąg z aloesu czy też polimery pochodzenia roślinnego. Wszystkie te składniki głęboko wnikają w strukturę włosa, zwiększając poziom jego nawilżenia, a dodatkowo sprawiają, że pasma stają się przyjemnie jedwabiste w dotyku. Następuje to między innymi dzięki wygładzeniu łusek włosów. Jednocześnie zmniejsza się szansa na splątanie loków.

Zastanawiasz się, jaki szampon do kręconych włosów o działaniu nawilżającym będzie dla ciebie najlepszy? Warto sięgnąć po sprawdzony kosmetyk marki Basiclab, który zawiera wszystkie niezbędne składniki, a dodatkowo uwydatnia jeszcze mocniej skręt pasm. Dzięki swojej formule odżywczej sprawdza się także jako szampon do włosów osłabionych.

Szampon wygładzający

Kręcone włosy szybko ulegają puszeniu się i mogą odstawać na wszystkie strony, tworząc aureolę, która jest nie do ujarzmienia. Jaki szampon do włosów kręconych w takim przypadku warto zastosować? Najlepszym wyborem będzie ten jego rodzaj, który zapobiega puszeniu się i uciekaniu wody z włosów lub też wnikaniu jej ze środowiska do pasm.

Szampony do włosów kręconych często zawierają emolienty, pomagające w ich ochronie przed puszeniem się. Tworzą na włosach delikatną warstwę okluzyjną, która wygładza pasma i nadaje lokom ujednoliconą strukturę. Jednocześnie chroni je przed zmianami związanymi z działaniem warunków zewnętrznych, co przekłada się na zachowanie idealnej fryzury niezależnie od pogody i aktywności.

Szampony do kręconych włosów mogą zawierać szereg substancji zabezpieczających i antystatycznych. Emolientami są naturalne oleje, woski i masła, ale także silikony. Świetnie sprawdzają się ponadto niektóre polimery, zaprojektowane w celu podkreślenia loków.

Wybierz wersję