Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Włosy normalne są najbardziej pożądanym rodzajem włosów zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Odznaczają się bowiem stosunkowo łatwą pielęgnacją, która zapewnia pasmom piękny wygląd przez długi czas. Zobaczmy zatem, jaki rodzaj szamponu najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów normalnych.


Łagodne usuwanie codziennych zabrudzeń

Włosy normalne uważane są za ten typ włosów, który nie wymaga szczególnej pielęgnacji. W ich przypadku bez wątpienia najważniejsze jest skuteczne oczyszczanie z codziennych zabrudzeń, co pozwoli utrzymać pasma w dobrej kondycji. Do częstego mycia warto wykorzystywać łagodne, naturalne szampony do włosów normalnych.

Szampony tego typu powinny posiadać saponiny pochodzenia roślinnego, które nie naruszają naturalnej bariery lipidowej na skórze głowy. Usuwają zabrudzenia, nie wpływając w żaden sposób na pH skóry i włosów, co z kolei sprawia, że nie wywołują podrażnień. Jednocześnie jako składniki pochodzenia roślinnego mają zdolność dostarczania składników odżywczych, które pomagają utrzymać ładną strukturę pasm.

Bez obciążeń i natłuszczania

Najlepsze szampony do włosów normalnych odznaczają się bardzo lekką formułą. Nie posiadają w swoim składzie substancji zagęszczających, co nieco upodabnia je do szamponów do włosów cienkich. Zazwyczaj będą mieć neutralny, przezroczysty kolor albo bardzo delikatne zabarwienie, które wynika z obecności naturalnych składników.

Taka delikatna formuła sprawia, że szampony do normalnych włosów nie powodują ich obciążenia i natłuszczenia. Pomagają zachować zrównoważoną pracę gruczołów łojowych, co gwarantuje delikatne nawilżenie włosów bez ich przetłuszczenia i oklapnięcia. Ta cecha jest szczególnie ceniona w przypadku włosów normalnych, które pozostają świeże i puszyste przez cały dzień.

Nawilżanie i bardzo łagodne odżywianie

Ze względu na to, że włosy normalne nie mają cech włosów zniszczonych, w ich przypadku najlepiej będzie postawić na łagodne odżywianie. Szampony do włosów normalnych powinny posiadać w swoim składzie substancje, które działają w sposób bardzo zrównoważony.

Idealnie sprawdzi się między innymi wyciąg z aloesu, w pierwszej kolejności znany ze swoich właściwości nawilżających. Pomoże utrzymać właściwy poziom wody we włosach i w skórze, nadając im pięknego blasku i elastyczności. Dodatkowo wyciąg z aloesu wyróżnia się wysoką zawartością minerałów i witamin, które pomogą w odżywieniu włosa w sposób zrównoważony, bez nadmiernej ingerencji czy obciążania.

Pożądanymi składnikami będą też inne wyciągi roślinne, na przykład z lipy drobnolistnej czy rumianku. Będą w naturalny sposób powodować odżywienie włosów, a jednocześnie wiele z nich ma działanie łagodzące podrażnienia skóry głowy. Warto przy tym podkreślić, że wyciągi z rumianku będą szczególnie pożądane przez osoby posiadające jasny odcień włosów, ponieważ pomogą podkreślić ich barwę. Ta właściwość rumianku jest znana między innymi z szamponów dedykowanych włosom rozjaśnianym.

Ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych

Ostatnią ważną cechą, którą powinny posiadać szampony do włosów normalnych, jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem UV, skrajnymi temperaturami czy słoną lub chlorowaną wodą. Warto, aby występowały w nich naturalne, lekkie emolienty, które pokryją pasma warstwą ochronną. Dzięki temu jeszcze dłużej zachowają one swój idealny stan.

Wybierz wersję