Używamy plików cookies w celu świadczenia usług. Przeglądając stronę internetową, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Więcej informacji
Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz
Szampony do włosów osłabionych
Sortuj według:Piękne włosy są chlubą każdego z nas. Niestety czynniki środowiskowe, tryb życia czy też choroby mogą negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Dlatego też tak ważny jest dobór profesjonalnego szamponu do włosów zniszczonych, który pomoże w szybkiej regeneracji pasm.
Zniszczone włosy są problemem wielu osób, jednak na początek warto zastanowić się na tym, co może doprowadzić do osłabienia ich kondycji. Jak się okazuje, czynników jest naprawdę wiele. W pierwszej kolejności są to te niezależne od nas, takie jak choroby, które dotykają cały organizm oraz wszelkie zaburzenia hormonalne, na przykład związane z menopauzą.
Najbardziej istotnymi czynnikami, które niszczą włosy, są jednak czynniki zewnętrzne, w tym środowiskowe oraz związane ze stosowanymi przez nas zabiegami. Intensywne promieniowanie UV, skrajne temperatury latem i zimą, słona i chlorowana woda powodują szybkie zniszczenie struktury włosa. W taki sam sposób mogą działać agresywne środki myjące i modelujące, a także różnorodne zabiegi, choćby trwała ondulacja, koloryzacja czy zbyt mocna stylizacja na gorąco.
Jeśli takie czynniki wystąpiły też w twoim przypadku, powinieneś w pierwszej kolejności unikać czynników ryzyka. Dodatkowo musisz sięgnąć po profesjonalne szampony na zniszczone włosy, które pomogą ci w ich odbudowie.
Włosy zniszczone to przede wszystkim te włosy, które nie mają równo ułożonych łusek. Odstające łuski powodują, że włosy tracą naturalną wilgoć i sprężystość, łatwo się ze sobą plączą i są trudne do rozczesania. Brak odpowiedniego nawilżenia prowadzi do ich szybkiego przesuszenia, dlatego szampony do włosów zniszczonych powinny mieć jednocześnie cechy szamponów do włosów suchych.
Włosy zniszczone wykazują się także wysoką tendencją do łamania i wypadania. W dotyku są odbierane jako pozbawione elastyczności, szorstkie i twarde, a wizualnie prezentują się jako matowe oraz bardzo często potargane.
Ze względu na to, że włosy niszczą się przede wszystkim od czynników zewnętrznych, warto zadbać o wyeliminowanie szkodliwych działań. Rezygnacja z intensywnych zabiegów fryzjerskich czy domowej stylizacji może pomóc w przywróceniu im lepszej kondycji. Należy także unikać niebezpieczeństw środowiskowych, na przykład chlorowanej wody w basenie, albo osłaniać włosy przed intensywnym słońcem.
Drugim ważnym krokiem jest prawidłowa pielęgnacja. Dobierając odpowiedni, mocno odżywczy szampon, włosy zniszczone dostaną prawdziwy zastrzyk witamin, minerałów i składników, które wzmocnią ich strukturę. Warto ponadto sięgnąć po odżywki do włosów osłabionych, które zapobiegną utracie włosów i wspomogą działanie szamponów do włosów bardzo zniszczonych.
Najlepsze szampony do zniszczonych włosów cechują się przede wszystkim kompleksowym działaniem, które wpływa zarówno na odbudowę struktury włosa, jak i poprawia kondycję cebulek i skóry głowy. Dzięki temu pasma mogą szybko odzyskać blask i zdrowy, mocny wygląd.
Ważnym składnikiem naturalnych szamponów do włosów zniszczonych są regenerujące wyciągi roślinne. Znajdują się wśród nich cenne wyciągi z żywicy i drzewa gwajakowego, które intensywnie nawilżają całe pasma oraz dostarczają im witamin i minerałów. Sprawiają, że włosy stają się miękkie i jedwabiste w dotyku, a jednocześnie wzmocnione.
Niemniej istotne są D-pantenol oraz arginina, które służą do odbudowy struktury włosa. Wnikają również w skórę, poprawiają jej kondycję i intensyfikując działanie mieszków włosowych. Niezwykle ważnym składnikiem jest keratyna, przenikająca w pasma i sprawiająca, że szybko stają się grubsze, mocniejsze i bardziej elastyczne. Pomaga także w zamknięciu łusek włosa, zmniejszając jego łamliwość i szansę na splątanie.
Warto pamiętać, że włosy zniszczone to często włosy cienkie, które łatwo ulegają obciążeniu. Dlatego polecamy przede wszystkim naturalne, lekkie szampony - włosy bardzo zniszczone na pewno docenią to, że nie powodują one obciążenia, sklejania ani nadmiernego przetłuszczania.