Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Rozjaśnianie włosów to intensywny zabieg, mogący spowodować zniszczenie kosmyków. Dlatego też po jego przeprowadzeniu ważna jest skrupulatna pielęgnacja, która nie tylko podtrzyma uzyskany kolor, lecz także pozwoli na odbudowę pasm. Przedstawiamy cechy profesjonalnych szamponów do włosów rozjaśnianych, co na pewno pomoże w zamówieniu odpowiedniego produktu.


Na czym polega rozjaśnianie włosów?

Rozjaśnienia włosów to skomplikowany i wymagający czasu proces. Polega on na stopniowym usuwaniu barwnika ze struktury włosa. Aby tego dokonać, konieczne jest otwarcie łusek i wymywanie krok za krokiem nałożonych pigmentów z poprzednich koloryzacji (o ile miały miejsce) oraz pigmentu naturalnego, czyli melaniny.

Włosy podczas rozjaśniania przechodzą przez wiele odcieni. Z początku usuwane są najciemniejsze barwniki, potem stopniowo jaśniejsze. W efekcie podczas różnych faz tego procesu można zaobserwować nawet takie kolory jak intensywna czerwień czy żółty. Jest to jednocześnie zabieg inwazyjny, dlatego włosy powinny być do niego odpowiednio przygotowane za pomocą odżywki, a po zakończeniu rozjaśniania pielęgnowane specjalistycznymi kuracjami i szamponami. Przyjrzyjmy się zatem drugiemu z tych kosmetyków.

Jakie cechy powinien mieć szampon do włosów rozjaśnionych?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jaki szampon do włosów rozjaśnianych warto wybrać, musisz przede wszystkim pomyśleć o tym, jak zmieniły się pasma podczas tego zabiegu - zostały otwarte, wypłukane z barwników i ponownie zamknięte. Innymi słowy, są mocno osłabione i zniszczone.

W związku z tym profesjonalny szampon do włosów rozjaśnionych to zawsze szampon wzmacniający i regenerujący. Musi posiadać cechy szamponu do włosów osłabionych, ponieważ mają wiele cech wspólnych z włosami rozjaśnianymi. Oba rodzaje pasm wymagają intensywnego odżywiania i nawilżania. O ważnych składnikach, które powinny znaleźć się w kosmetyku, przeczytasz za chwilę.

Jednocześnie kosmetyki nie mogą mieć działania obciążającego, ponieważ mogłoby spowodować nadmierne przetłuszczenie czy oklapnięcie włosów. Pilnuj także, aby nie znalazły się w nich silne detergenty, mogące podrażnić skórę głowy, która już i tak była poddana intensywnemu działaniu chemikaliów.

Ważne składniki w szamponie do włosów rozjaśnionych

Istnieje wiele składników, które pomagają w regeneracji zniszczonych rozjaśnieniem włosów. Bez wątpienia dobry szampon do włosów rozjaśnianych powinien zawierać keratynę, mającą zdolność wnikania w strukturę włosa. Dzięki temu powoduje wzmocnienie pasm, pogrubia je i dodaje cech, które odebrał im zabieg. Za pomocą keratyny będziesz w stanie odzyskać elastyczne, miękkie i jedwabiste w dotyku włosy o pięknym połysku.

Szampony do włosów rozjaśnionych muszą dostarczać także szeregu witamin z grupy B (w szczególności prowitaminy B5), E, i C. Często czerpane są one z naturalnie pielęgnujących i odżywczych wyciągów roślinnych. Witaminy te mają zdolność wnikania we włosy i cebulki włosów oraz w skórę głowy. Powodują ich intensywną regenerację, a jednocześnie odżywiają całą strukturę. Dzięki nim włosy są też aktywowane do wzrostu, a szansa na ich wypadanie spada.

Na szczególną uwagę zasługuje sobie witamina C, która dodatkowo tworzy warstwę ochronną na włosach. Jest silnym antyoksydantem, chroniącym przed wolnymi rodnikami. W konsekwencji pomaga w utrzymaniu pięknego kolor i przeciwdziała starzeniu się włosów.

Przeciwdziałanie zmianom koloru

Piękny blond włosów, niezależnie od tego, czy ma odcień złocisty, czy może platynowy, będzie zachwycający tak długo, jak długo uda ci się uchronić go przed zmianami. A niestety powolne żółknięcie włosów rozjaśnionych jest bardzo częstym zjawiskiem. Dlatego też szampony do rozjaśnionych włosów często posiadają w swoim składzie fioletowe pigmenty. Pomagają one w zachowaniu zachwycającego koloru bez cieplejszych czy wręcz żółtych tonów.

Należy jednak uważać, aby fioletowego szamponu nie stosować zbyt często. Mogłoby to doprowadzić do pojawienia się niechcianego, szarego koloru na włosach.

Wybierz wersję