Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy osób w każdym wieku. Może go powodować wiele czynników, począwszy od wieku czy chorób, aż po czynniki zewnętrzne, przyczyniające się do nasilania tego zjawiska. Jednym z podstawowych kroków, które możesz zrobić, aby zapobiec wypadaniu włosów, jest zastosowanie dobrze dobranego szamponu do włosów wypadających.


Dlaczego włosy wypadają?

Pierwsze i bez wątpienia najważniejsze pytanie dotyczy przyczyny wypadania włosów. Może ich być wiele, przy czym część z nich jest zupełnie niezależna od nas. Należą do nich przede wszystkim przyczyny genetyczne i choroby, w tym również łysienie androgenowe, które dotyka ponad 50% populacji.

Innymi często spotykanymi przyczynami wypadania włosów są niewłaściwa dieta i prowadzenie niezdrowego trybu życia. Również pielęgnacja za pomocą źle dobranych kosmetyków, w tym z silnymi detergentami, lub zbyt intensywne zabiegi fryzjerskie mogą przyczynić się do wypadania włosów. Bardzo ważnym czynnikiem jest także stres, który może pogłębiać problem.

Ze względu na to, że kosmetyki odgrywają bardzo ważną rolę w kwestii ograniczania wypadania włosów, ważnym krokiem jest ich zmiana na takie, które pomogą w redukcji problemu. Dlatego polecamy naturalne szampony do włosów wypadających, pozbawione silnych detergentów. Dzięki temu nie podrażniają skóry głowy i nie nasilają dolegliwości.

Co można znaleźć w naturalnych szamponach do wypadających włosów?

Naturalne szampony do włosów wypadających powinny zawierać łagodne środki myjące pochodzenia roślinnego. Naturalne saponiny mają zgodne ze skórą pH i usuwają codzienne zabrudzenia, jednocześnie nie naruszając naturalnej warstwy lipidowej skóry. Dzięki temu nie powodują podrażnień, zaczerwienienia czy swędzenia. Co więcej, korzystnie wpływają na stan skóry i na cebulki włosowe, mogą więc przyczyniać się do zmniejszenia problemu.

Składniki wzmacniające w szamponach do włosów wypadających

Dobry szampon do wypadających włosów powinien działać stymulująco na komórki znajdujące się w cebulkach włosów (komórki macierzyste włosów). Efekt jego stosowania będzie przekładał się na wzmocnienie ich pracy, co z kolei oznacza, że wydłuży się okres wzrostu włosa. Stanie się on grubszy, mocniejszy i lepiej ulokowany w mieszku włosowym. Dzięki temu może rosnąć znacznie dłużej, nim skończy się jego naturalny czas. Takie działanie na wszystkie włosy sprawia, że każdy z nich może dłużej pozostać na głowie - a to z kolei powoduje ograniczenie wypadania.

Jednymi z najważniejszych składników szamponów do włosów wypadających są więc substancje odżywcze, dostarczające niezbędne składniki do komórek cebulek włosowych. Należą do nich minerały i witaminy, w szczególności z grupy B, E i C. Ważny jest także kwas pantotenowy, na którego niedobór często cierpią kobiety. Przydadzą się również biotyna i keratyna, które bezpośrednio wzmacniają włókna włosów. Wzmacniający skład szamponów przeciwdziałających wypadaniu włosów może być czasem nieco zbliżony doszamponów do włosów osłabionych.

Szampony przeciw wypadaniu włosów muszą ponadto regulować stan skóry. Oznacza to, że powinny korzystnie wpływać na jej pH, normalizować pracę gruczołów łojowych i przeciwdziałać łupieżowi. Wszystkie wymienione wyżej problemy mogą bowiem nasilać utratę włosów. Z tego też powodu częstymi składnikami są w nich roślinne wyciągi, takie jak wyciąg z rumianku, szałwii czy olejek eukaliptusowy.

Szampony dopasowane do twoich potrzeb

Warto pamiętać także o tym, że każdy z nas posiada nieco inną skórę i rodzaj włosów. Co więcej, problemy z ich wypadaniem pojawiają się z różnych przyczyn. Dlatego też kompleksowa dbałość o skórę głowy i włosy powinna obejmować dobranie takiego szamponu, który idealnie odpowiada na wszystkie potrzeby.

Z tego powodu najlepsze szampony do włosów wypadających są jednocześnie szamponami dedykowanymi różnym innym potrzebom. Często stanowią też rodzaj szamponów do włosów suchychczy idealnych dla osób borykających się z łupieżem. Muszą bowiem kompleksowo walczyć ze wszystkimi problemami, aby mogły efektywnie redukować wypadanie włosów.

Wybierz wersję