Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Szampony nawilżające

Szampony nawilżające

Sortuj według:

Upsss...

Może zainteresują Cię

1

Włosy, szczególnie latem potrzebują specjalnego traktowania. Nie służy im bowiem częste przebywanie na słońcu, używanie suszarki z gorącym nawiewem, koloryzacja czy słabe nawodnienie organizmu. Takie czynniki mogą sprawić, że Twoje włosy staną się łamliwe i matowe. W takim przypadku konieczne będzie zastosowanie odpowiednich środków. Aby przywrócić włosom blask, zastosuj szampony nawilżające skórę głowy. Są to produkty, które nawilżają, ale także regenerują i wygładzają włosy. Szampon najlepiej dobrać indywidualnie do swoich potrzeb.


Szampony nawilżające skórę głowy — czy suche włosy to zawsze problem suchej skóry?

Często mówi się, że problem związany z przesuszaniem się włosów jest spowodowany suchą skórą głowy. Zdecydowanie sucha skóra jest jednym z problemów, które należy rozwiązać. Sucha skóra głowy może być bowiem przyczyną łupieżu, czy wypadania włosów. Od stanu skóry głowy zależy również ogólna kondycja Twoich włosów. Co może być przyczyną? Tych często jest wiele, począwszy od złej diety, przez nadmierne używanie suszarki czy w końcu słabe nawodnienie. Ważne jest więc dobranie odpowiedniej pielęgnacji do stanu i kondycji Twojej skóry głowy tak, by możliwie jak najbardziej zniwelować problemy. Szampon głęboko nawilżający jest więc właściwie podstawą pielęgnacji, jeśli masz suche i łamliwe włosy. Dobrym wyborem będą również inne kosmetyki do suchych włosów.

Jak działają takie szampony nawilżające do skóry głowy? Szampon mocno nawilżający, oprócz nawodnienia ma za zadanie również łagodzić podrażnienia, przeciwdziałać świądowi skóry głowy czy ograniczyć łuszczenie. To produkt, który zdecydowanie przyniesie ulgę podrażnionej, przesuszonej skórze głowy. Najlepsze szampony nawilżające mają łagodny, naturalny, a także możliwie krótki skład. Dobrze, by zawierały one takie składniki jak aloes, pantenol czy alantoinę — znane ze swojego nawilżającego działania. Zastosowanie odpowiedniego produktu pomoże z problemem przesuszonych włosów. Świetne produkty kupisz w naszym sklepie Nutridome.

Nawilżające szampony do włosów specjalnej potrzeby.

Farbowanie włosów potrafi znacząco przyczynić się do przesuszenia włosów i skóry głowy. Zmiana koloru często wiąże się więc ze specyficzną pielęgnacją — po farbowaniu zmienia się struktura włosów, tak samo jak ich porowatość. Do włosów farbowanych warto więc używać specjalnych kosmetyków, takich jak nawilżające szampony do włosów. Aby zapobiec nadmiernemu puszeniu się i przesuszeniu włosów, należy dobrać taki kosmetyk, który zapewni właściwą wilgotność pasm, jednocześnie hamując wypłukiwanie pigmentu, który z przesuszonych włosów wypłucze się szybciej. Doskonałej jakości szampon do włosów farbowanych jest więc podstawą pielęgnacji włosów farbowanych. Tylko odpowiednio nawilżone pasma są bowiem w stanie oddać głębię koloru.

Podobne potrzeby mają również włosy kręcone. Często są nadmiernie łamliwe i podatne na przesuszenie. Wynika to głównie ze specyficznej budowy włosa, która nie tylko sprawia, że włosy słabiej gromadzą wilgoć, ale również mogą mieć odchylające się łuski włosa. Loki wymagają więc indywidualnie dobranej pielęgnacji oraz intensywnego nawodnienia. Niezbędny więc będzie szampon mocno nawilżający, który poprawi elastyczność oraz, zgodnie z nazwą, nawilży włosy.

Szampony nawilżające do włosów — unikaj SLS

Szampony nawilżające skórę głowy powinny łagodnie myć włosy i skórę głowy. Jednak tajemnicą działania takich kosmetyków jest przede wszystkim skład. Przesuszony naskórek głowy często jest niezwykle wrażliwy, ważne jest więc, by szampony nawilżające do włosów nie zawierały SLS. Jest to środek chemiczny, który odpowiada za intensywne pienienie, jest to jednak silny detergent, który może podrażniać skórę głowy i prowadzić do reakcji alergicznych. Kosmetyki z dobrym składem znajdziesz w ofercie Nutridome. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Wybierz wersję