Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Kategoria

Marka

CENA

Etykieta

Łupież to przypadłość, z którą boryka się wiele osób. Bagatelizowanie go może skończyć się tym, że przerodzi się w poważny problem dermatologiczny, dlatego zaraz po wystąpieniu pierwszych symptomów warto zdecydować się na podjęcie skutecznych kroków, które go zredukują i zapobiegną dalszemu rozwojowi choroby. Właśnie temu służą specjalnie zaprojektowane szampony przeciwłupieżowe.


Czym jest łupież?

Zazwyczaj łupież możemy zaobserwować jako łuszczące się niewielkie fragmenty naskórka, które w postaci białych płatków znajdują się na skórze głowy, włosach, a także opadają na ramiona. Dodatkowo często pojawia się świąd naskórka i poczucie przesuszenia głowy (suchy łupież) lub przeciwnie, nadmiernego przetłuszczenia (łupież związany z nadprodukcją łoju).

Obecność łupieżu świadczy o pojawieniu się zbyt dużej ilości drożdży, które znajdują się na skórze człowieka. Występują również u osób zdrowych, jednak stan choroby pojawia się, gdy ich liczba nadmiernie wzrasta. Leczenie łupieżu polega zatem w pierwszej kolejności na zmniejszaniu ilości i aktywności tych mikroorganizmów.

Warto przy tym pamiętać, iż łupież może pojawić się u każdego z nas. Jest odpowiedzią na stan organizmu, w tym na pojawienie się chorób wewnętrznych czy zaburzeń hormonalnych (między innymi w czasie menopauzy). Jest też częstym efektem złej diety. Poza tym łupież może być efektem czynników środowiska, stosowania niewłaściwych, zbyt agresywnych kosmetyków albo nadmiernie twardej wody.

Jak walczyć z łupieżem?

Walka z łupieżem powinna zacząć się od dobrania właściwych kosmetyków, a przede wszystkim dobrego szamponu przeciwłupieżowego. O jego cechach napiszemy za chwilę. Ponadto warto przemyśleć, jakie inne czynniki mogły wpłynąć na pojawienie się nadmiaru grzybów. Jeśli są to czynniki środowiskowe, dobrym pomysłem będzie unikanie ich, na przykład zrezygnowanie z kąpieli na basenie, jeśli to chlor podrażnia skórę.

Aby skutecznie walczyć z łupieżem, należy też przyjrzeć się kondycji całego naszego ciała. Diagnostyka i leczenie chorób, łagodzenie skutków menopauzy czy też stosowanie zdrowszej diety mogą wspomóc działanie szamponu przeciwłupieżowego.

Naturalny szampon przeciwłupieżowy

Szampony przeciwłupieżowe, podobnie jak szampony do włosów przetłuszczających się, należą do linii pielęgnacyjno-leczniczej. Muszą mieć łagodną formułę myjącą, która nie powoduje powstawania podrażnień i nie zaburza warstwy wodno-lipidowej na skórze głowy. Dlatego polecamy szampon przeciwłupieżowy naturalny - jego skład doskonale odpowiada potrzebom skóry głowy.

Szampony naturalne zostały przygotowane z roślinnych ekstraktów, które idealnie współgrają z pH skóry i oczyszczają ją bez podrażnień. Nie powodują przesuszania lub nadmiernego łojotoku, a dodatkowo mogą przyczynić się do normalizacji pracy gruczołów łojowych, co poprawia kondycję skóry i włosów. Ich łagodnie oczyszczająca formuła to pierwszy krok do pozbycia się łupieżu.

Składniki przeciwłupieżowe

Sięgając po szampon przeciwłupieżowy, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na zawarte w nim składniki, których zadaniem jest zmniejszenie ilości grzybów znajdujących się na skórze. Najważniejszym wśród nich jest pirokton olaminy, neutralizujący grzyby i wykazujący silne działanie przeciwzapalne. Jest to związek odpowiedzialny za wygaszenie infekcji skórnych i przywrócenie jej równowagi, dzięki czemu nie tylko eliminuje łupież, lecz także zapobiega jego nawrotom.

Najskuteczniejszy szampon przeciwłupieżowy Basiclab został dodatkowo wzbogacony o wyciąg z pędów sosny, który ma działanie oczyszczające i antyseptyczne. Pomaga przeciwdziałać łojotokowi i ogranicza łuszczenie się skóry. Co więcej, wyciąg ten dostarcza skórze witamin i minerałów, pomagając jej w regeneracji i odbudowując włosy.

Szampon przeciwłupieżowy powinien jednocześnie działać jak szampon do włosów suchych, jeśli obserwowany jest suchy łupież. Wówczas jego ważnymi składnikami będą substancje nawilżające i odżywiające. Na szczególną uwagę zasługuje sobie w tym przypadku specjalistyczny, odżywczy szampon do włosów Berani, który oprócz nawilżenia i odżywienia oferuje doskonałą ochronę włosów. Znalazły się w nim składniki intensywnie odbudowujące, ale też takie, które tworzą na włosach ochronny film i działają antyseptycznie. Szampon ten świetnie łagodzi podrażnienia i likwiduje problem swędzącej skóry.

Wybierz wersję