Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Biosoma - moc płynąca z natury


Biosoma to polska marka, która łączy w sobie prostotę, skuteczność i uniwersalność. Z twórczynią marki Anną Szczygielską rozmawiamy m.in. o wartościach, którymi się kieruje przy tworzeniu kosmetyków, a także o tym, że warto słuchać swoich klientów. 


Skąd pomysł na stworzenie marki Biosoma?

Jako posiadaczka cery wrażliwej i skłonnej do uczuleń, już kilka lat temu, zmuszona byłam sama tworzyć dla siebie kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Zaczęłam od zwykłego szarego mydła, a z czasem pojawiły się kremy, toniki i maseczki. Jako biotechnolog z wykształcenia coraz mocniej zgłębiałam temat kosmetyków naturalnych. Z czasem zaczęłam dzielić się moimi "produktami" ze znajomymi, a ich entuzjastyczne reakcje zachęciły mnie, do stworzenia marki Biosoma.    


Czym wyróżniają się kosmetyki marki Biosoma?

Kosmetyki marki Biosoma oparte są na naturalnych składnikach, nie stosuję parabenów i SLS-ów. Produkty dostosowuję do rodzaju cery i upodobań klientów - mimo rozwoju firmy, pozostaję w stałym kontakcie z klientami i chętnie korzystam z ich rad i sugestii.


Skład moich kosmetyków jest prosty, zawierają one niewielką, ale dobrze dobraną liczbę składników. Dzięki temu, użyte substancje występują w wysokim stężeniu, co powoduje, że wydobywa się z nich maksymalną ilość czynników aktywnych. 


Moje kosmetyki sprawdzają się u klientów z wrażliwą i uczuleniową cerą, którzy dotąd nie znaleźli odpowiednich produktów w ofercie innych producentów.

Jakimi wartościami kierowałaś się przy tworzeniu swojej marki?

Przy tworzeniu marki chciałam, aby moje produkty pozostały tak blisko natury jak to możliwe. Moje kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników, perfum i chemicznych "polepszaczy". Poza tym, bardzo bliska jest mi filozofia #zerowaste. Jeśli tylko jest to możliwe, używam opakowań nadających się do recyklingu. 

Od początku istnienia marki przykładam też dużą wagę do kontaktu z moimi klientami. Doradzam przy wyborach, ale też reaguję na krytyczne opinie. 

  

Kim są klienci marki Biosoma?

Klienci marki Biosoma to głównie kobiety, ale zdarzają się też mężczyźni, którzy również postanawiają zadbać o cerę. Duża część moich klientów trafia do mnie z polecenia znajomych, już używających moich kosmetyków i to mnie bardzo cieszy. 


Są też osoby, które borykają się z problemami skórnymi i w ofercie Biosoma znajdują produkty, dzięki którym ich skóra odzyskuje dobrą kondycję. Moi klienci, to osoby świadome składu kosmetyków. To ludzie, którzy zdają sobie sprawę z mocy natury. 


Jakie są plany na przyszłość wobec marki Biosoma?

Portfolio firmy jest cały czas poszerzane o nowe produkty. Dużo czasu spędzam poszukując nowych rozwiązań, tak aby sprostać oczekiwaniom klientów. Czasem tworzę jakiś kosmetyk na indywidualną prośbę stałego klienta, a potem produkt ten trafia do standardowej produkcji. Moja głowa jest pełna pomysłów i mogę zapewnić, że warto śledzić profil mojej firmy, aby na bieżąco obserwować pojawiające się nowości. 


Co jest dla Ciebie – dla twórczyni marki Biosoma – najważniejsze w kosmetykach? Na co – jako konsument – zwracasz uwagę? Czego szukasz w produktach kosmetycznych?

Najważniejszy dla mnie, jako twórczyni kosmetyków, jest ich naturalny skład. Staram się również nie ulegać pokusie dodawania zbyt wielu zbędnych składników, tylko po to aby rozszerzyć ich listę i zaimponować klientom. Powoduje to sytuacje, kiedy do produktów dodaje się mikroskopijne ilości pewnych składników i nie ma to żadnego wpływu na efekt działania kosmetyków. Jako konsument zwracam uwagę przede wszystkim na na skład kosmetyków, ale równie ważne jest dla mnie opakowanie i filozofia firmy. 

W produktach kosmetycznych szukam prostych rozwiązań.  


Czy podzielisz się z nami swoimi sekretami kosmetycznymi bądź urodowymi?

Uważam, że substancje występujące naturalnie w przyrodzie, odpowiednio dobrane, są doskonałymi kosmetykami. Na każdą niedoskonałość istnieje naturalne lekarstwo. Moim celem jest jedynie znaleźć to lekarstwo i odpowiednio skomponować kosmetyk na jego bazie.


Dziękujemy za rozmowę!

Wybierz wersję