Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Jak nakładać krem pod oczy? 7 rad kosmetologa 

Dobry krem pod oczy to dopiero połowa sukcesu. Na drugą jego część składa się właściwa aplikacja. Sprawa wydaje się banalnie prosta i niewarta większej uwagi. Czy aby na pewno? Jeśli krem pod oczy nakładasz niedbale, nie tylko tracisz jego pielęgnacyjny potencjał, ale wręcz szkodzisz skórze pod oczami! Zaskoczona?Jeśli nie chcesz narażać się na takie niespodzianki w przyszłości, koniecznie sprawdź, jak prawidłowo nakładać krem po oczy. Radzi nasza kosmetolog! 


Jak nakładać krem pod oczy? Najczęstsze błędy

• Niedokładny demakijaż. Usunięcie wszystkich pozostałości makijażu niekiedy bywa trudne. A już na pewno wymaga nieco czasu – jedno pociągniecie płatkiem kosmetycznym to za mało. Jeśli wykonujesz niedokładny demakijaż, krem pod oczy nakładasz na niedokładnie oczyszczoną skórę. To osłabia działanie kremu oraz źle wypływa na stan skóry.

• Pocieranie skóry, jej naciąganie i rozciąganie. Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, a do tego niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Podczas aplikacji kremu pod oczy nie wolno jej rozciągać, bo to powoduje zmarszczki. Nie pomoże Ci wówczas nawet najlepszy krem pod oczy. Krem należy wklepywać, nie wcierać.

• Zbyt szybka aplikacja. Kilka sekund i krem nałożony? Nie tak szybko. Jeśli nie poświęcasz temu zabiegowi chociaż kilku minut, nie pozwalasz składnikom kremu pokazać pełni swoich możliwości.

• Aplikacja zbyt blisko linii rzęs. Choć mowa o kremie „pod oczy”, to w rzeczywistości nie jest to krem do smarowania powiek. Jeśli nakładasz go zbyt blisko rzęs, może przypadkiem przedostać się do oczu i wywołać ich podrażnienie. 

• Aplikacja wyłącznie pod oczami. Nazwa po raz kolejny okazuje się myląca. Krem pod oczy należy nakładać także po bokach, tj. za zewnętrznymi kącikami oczu. – To miejsca, w których powstają tzw. kurze łapki, więc należy im się większa uwaga – mówi nasza kosmetolog.

Jak stosować krem pod oczy – najważniejsze punkty

1. Dokładnie zmyj makijaż. Jeśli akurat nie miałaś makijażu, ale masz wrażliwe oczy, przemyj powieki i rzęsy specjalnym płynem oczyszczającym z kurzu i roztoczy. Znajdziesz go w aptekach i sklepach optycznych.

2. Odczekaj chwilę, aż skóra pod oczami wyschnie. Czas na aplikację. Nałóż kilka drobnych kropli kremu wzdłuż górnej granicy kości policzkowych i dokładnie wklep każdą z nich. Jak wklepywać krem pod oczy? Użyj opuszków palców i opukuj nimi skórę w zagłębieniach nad kościami policzkowymi oraz w miejscach powstawania kurzych łapek. Wklepuj krem przez 2-3 minuty aż do całkowitego wchłonięcia.

3. Poruszaj się od zewnętrznych kącików oczu ku kącikom środkowym.

4. Możesz też nałożyć krem na górną powiekę, jednak unikaj ruchomej jej części. Ogranicz się jedynie do łuku brwiowego. 

Czy  kremy pod oczy nakładane tak daleko od oczu faktycznie podziałają na te obszary, na których najbardziej nam zależy? – Tak, ponieważ kosmetyki nie działają wyłącznie w miejscu ścisłej aplikacji, ale w promieniu ok. 3 cm. – wyjaśnia kosmetolog NUTRIDOME. 


Masaż twarzy – instrukcja 

Obecnie coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie masażu na kondycję skóry twarzy. Zwolenniczki tej metody na młody wygląd mówią, że masaż daje takie rezultaty, których nie zagwarantują nawet najlepsze kremy pod oczy używane bez masowania skóry. Masaż twarzy szczególnie rozpowszechniony jest wśród Azjatek i polega na uciskaniu oraz oszczypywaniu określonych miejsc na twarzy. 

Jak masować skórę pod oczami? To zadanie wymagające sporej ostrożności – przecież skóra pod oczami jest bardzo delikatna! Najlepiej więc łączyć masaż z aplikacją kremu pod oczy. 

Masaż możesz wykonać także przy użyciu serum pod oczy. Serum szczególnie rekomenduje nasza kosmetolog. – To bardzo dobry pomysł, bo serum ma lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję, ale nada konieczny do masażu poślizg – mówi. W masażu należy stosować ruchy okrężne, uciskające oraz oklepywanie. Skórę przy brwiach możesz też delikatnie porozcierać. Na koniec należy zadbać także o miejsca, gdzie powstają kurze łapki, wykonując ruchy poziome od zewnętrznych kącików oczu ku skroniom. 

Niektóre panie wykorzystują także masaż twarzy kostkami lodu. Masaż wykorzystuje ujędrniające działanie zimna. Ze względu na szczególną wrażliwość skóry wokół oczu, przed masażem umieść kostki lodu w woreczku i zawiń całość w cienką ściereczkę (zapobiegniesz w ten sposób podrażnieniom). Chcesz wykonać taki masaż? Wykonuj delikatne, okrężne ruchy wokół oczu (nawet powyżej linii brwi) i staraj się nie przykładać lodu do jednego miejsca na dłużej. Ruchy powinny być płynne. Masaż kostkami lodu świetnie przygotowuje skórę na użycie kremu pod oczy oraz zwiększa jego skuteczność.  


Jak nakładać krem pod oczy? 

Korzyści z prawidłowej aplikacji

– Jeśli zastosujesz się do przedstawionych tu zasad, unikniesz problemów takich, jak zaczerwienienie spojówek, reakcje alergiczne oczu oraz… brak efektów obiecywanych przez producenta – mówi kosmetolog. Krem miał wygładzać zmarszczki, ale te ani drgną? Poświęć aplikacji kremu więcej uwagi, a zauważysz różnicę. 

Jaki krem pod oczy powinnaś wybrać? Do wyboru masz kremy przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające, przeciwobrzękowe i wiele innych. Pamiętaj jednak, że sam krem nie ma aż takiego znaczenia, dopóki nie dbasz o jego właściwą aplikację. – Działanie przeciwzmarszczkowe może mieć nawet zwykły krem nawilżający, jeśli tylko będziesz nakładać go poprzez masaż – mówi kosmetolog Nutridome.


Wybierz wersję