Cellulite STOP

Jak zwalczyć cellulit i cieszyć się gładkim ciałem?


Kobiety uwielbiają być piękne. Zwracać na siebie uwagę. Niestety czasami pojawia się mały problem, który odbiera im pewność siebie.

Pomarańczowa skórka to bolączka niejednej z nas. Niezależnie od wieku i wagi pod skórą pojawiają się nierówności i zgrubienia. Jak to się dzieje i jak walczyć z cellulitem? Sprawdź!

Gromadząca się pod skóra stwardniała tkanka tłuszczowa wygląda mało estetycznie. Nic więc dziwnego, że kobiety boją się jej. Co ciekawe ta przypadłość jest niechlubną domeną kobiet. Najczęściej atakuje uda, pośladki, brzuch i przedramiona. Jednak niektóre panie borykają się z cellulitem również na łydkach czy ramionach. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby walki z pomarańczową skórką. Przeczytaj, a dowiesz się skąd bierze się cellulit, kto jest narażony na cellulit oraz jak się go pozbyć. 


Cellulit – problem medyczny czy estetyczny?

„Terminu cellulit po raz pierwszy użyto w 1920 r. do określenia objawów skórki pomarańczowej na skórze ”. W medycynie cellulit określany jest jako lipodystrofia typu kobiecego, liposkleroza czy guzkowe twardniejące zwyrodnienie tłuszczowe. Z całą pewnością jest to defekt kosmetyczny, obejmujący tkankę tłuszczową. Polega na zmianach obrzękowo‑włóknisto‑stwardnieniowych tkanki podskórnej. Cellulit objawia się nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry. Najczęściej występuje na udach, kolanach, biodrach, brzuchu, ramionach, przedramionach i pośladkach. Może przyjąć również formę guzków lub zgrubień . Oficjalnie cellulit nie został uznany za problem medyczny, a jedynie niedoskonałość skóry o charakterze estetycznym. 


Cellulit a cellulitis

Według literatury istnieje różnica pomiędzy cellulitem a cellulitisem. Cellulit jest defektem kosmetycznym, zaś cellulitis to bakteryjna choroba skóry, infekcja tkanek miękkich, która pojawia się gdy fizyczna bariera skóry, układ odpornościowy i/lub układ krążenia ulegają uszkodzeniu. Zapalenie komórkowe, jakim jest cellulitis, to głęboka infekcja skórna i podskórna, która występuje kiedy patogeny dostają się do skóry właściwej. Główne czynniki predysponujące do tego rodzaju zapalenia to: cukrzyca, otyłość i podeszły wiek . Cellulitis powinien zostać objętym leczeniem, gdyż nieleczony może przybierać na sile, a w konsekwencji doprowadzić do obrzęków limfatycznych, których leczenie wymaga już antybiotykoterapii.


Skąd bierze się cellulit?

Kiedy pod skórą gromadzi się tkanka tłuszczowa tworzą się grudki i nierówności. Z czasem zaczynają się one powiększać, uciskają naczynia krwionośne oraz limfatyczne. W konsekwencji pogarsza się krążenie krwi i przemiana materii w komórkach oraz wydalanie toksyn z organizmu. Wówczas zalegają one w tkankach, powiększają się i w konsekwencji tworzą dobrze Ci znane nierówności. Już w okresie dojrzewania u młodych dziewcząt pojawia się cellulit. Hormony sprawiają bowiem, że ścianki naczynek stają się cieńsze, a przez to przepuszczają wspomniane już toksyny i pozostałości przemiany materii do kolejnych warstw skóry. Z tego samego względu cellulit to dolegliwość, która równie często towarzyszy kobietom w ciąży oraz w okresie menopauzy. Nie oznacza to jednak, że pomarańczowa skórka nie może wystąpić u kobiet w innym okresie. Powstawanie cellulitu uwarunkowane jest genetycznie i niezależne ani od wagi, ani od wieku .


Jakie są stadia zaawansowania cellulitu?

Istnieją cztery stopnie rozwoju cellulitu. Pierwsze stadium polega jedynie na zmniejszeniu elastyczności skóry. Żadne zmiany nie są jeszcze widoczne, gdyż występują jedynie w obrębie naczyń tkanki tłuszczowej. W drugim skóra staję się już blada, ale wciąż test „szczypania” (polega na obszczypywaniu skóry palcami) jest ujemny. W tym stadium cellulit może być już bolesny. W trzecim stadium obecność grudek jest już dobrze wyczuwalna. Pozbawiona elastyczności skóra zmienia nie tylko wygląd, ale i właściwości fizjologiczne, m.in. spada jej temperatura. W czwartym stadium pomarańczową skórkę widać gołym okiem, nawet po rozluźnieniu mięśni .  


Jakie są rodzaje cellulitu?

Najczęściej mówi się o dwóch rodzajach cellulitu – wodnym i lipidowym, potocznie nazywanym tłuszczowym. Wodny jest domeną kobiet, które mają skłonność do obrzęków i zatrzymywania wody w organizmie. Objawia się nie tylko gromadzeniem się wody w tkankach podskórnych, ale przede wszystkim obrzękami. Początkowo widoczny jest jedynie w dolnych partiach ciała (łydki czy kolana), a skóra w jego obrębie staje się napięta. Cellulit lipidowy powstaje na skutek zaburzeń gospodarki lipidowej oraz układu krążenia. Zmiany grudkowe pojawiają się wówczas w głębokich warstwach tkanki podskórnej. Ten typ cellulitu jest charakterystyczny dla osób mało aktywnych oraz tych, które w niedługim czasie straciły dużo na wadze, nie dbając jednocześnie o rozwój mięśni .


Jak zwalczyć cellulit?

Wiele kobiet podejmuje walkę z cellulitem, nie do końca zdając sobie sprawę, jak odpowiednio się do tego zabrać. Tymczasem by cellulit nie wygrał potrzebne są zdecydowane działania na kilku płaszczyznach. Po pierwsze odpowiednia dieta. Po drugie aktywność fizyczna i po trzecie, jeśli nie najważniejsze, dobry suplement diety, który pomoże usunąć zalegające w tkance podskórnej resztki przemiany materii i nagromadzoną wodę. Podpowiadamy, jak pozbyć się cellulitu w trzech krokach.


1. Cellulit – dieta

Na początek przyjrzyj się swojej diecie. Przez tydzień zapisuj każdą rzecz, którą zjadłaś w ciągu dnia. Potem dokonaj dokładnej analizy. Wyeliminuj tłuste i ostre potrawy, by organizm nie gromadził więcej wody. Ogranicz spożywanie soli. Ta powoduje obrzęki i w miarę możliwości najlepiej całkowicie z niej zrezygnować. Podobnie jest z kofeiną. Spożywanie dużej ilości kawy (innych używek również) powoduje gromadzenie toksyn w komórkach tłuszczowych. Poranna filiżanka w zupełności wystarczy. Odstaw słodycze, fast-foody i przetworzoną żywność. Zamiast tego włącz do diety lekkostrawne posiłki. Ryby, chude mięso, sery i sezonowe warzywa oraz owoce. Postaw na produkty pełnoziarniste. Pij codziennie niegazowaną wodę (najlepiej około 2 litry) o niskiej zawartości sodu. Postaw na pomidory, ziemniaki i sałatę. Uzupełnią potas, który działa przeciwobrzękowo. Włącz produkty bogate w witaminy z grupy B (np. jajka, drożdże). I nie zapominaj o produktach bogatych w NKKT. Tłuste ryby morskie, oleje roślinne, oliwa z oliwek i orzechy poprawią metabolizm tkanek zaatakowanych przez cellulit.


2. Cellulit – ćwiczenia

Właściwie wszystkie formy aktywności fizycznej się sprawdzą. Najlepsze będą jednak takie ćwiczenia, które zaangażują do pracy mięśnie w partiach dotkniętych cellulitem. Jeśli Twoim problemem są pośladki, 3-4 razy w tygodniu skup się właśnie na nich. Najpierw wykonuj ćwiczenia aerobowe, które podwyższą Ci puls. Skacz na skakance, ustaw sobie trening na rowerku stacjonarnym czy orbitreku. Zrób kilka pajacyków, skłonów, wyskoków i wymachów rękami. Teraz wykonuj przysiady, unoszenie pośladków w leżeniu tyłem, wypady, podskoki. Cellulit na ramionach pokonasz wykonując ćwiczenia z handelkami, a na brzuchu – tradycyjnymi brzuszkami. Ważne byś wszystkie ćwiczenia wykonywała dokładnie, bez pośpiechu. Zrób 2-3 serie z taką samą ilością powtórzeń, a na koniec zadbaj o rozciąganie mięśni. W Internecie znajdziesz mnóstwo instruktażowych filmików, jak to zrobić. 


3. STOP cellulit

Racjonalną dietę i regularne ćwiczenia fizyczne może wesprzeć dobry suplement diety, w którego składzie znajdziesz substancje wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn. Wypróbuj np. produkt Cellulite Stop z ekstraktem z pestek winogron marki NUTRIDOME. Wystarczą dwie kapsułki dziennie (pamiętaj, by za każdym razem popić je dużą ilością niegazowanej wody), by zobaczyć różnicę już po kilku tygodniach stosowania. Zastanawiasz się pewnie, jak działa Cellulite Stop? To suplement diety na bazie ekstraktów roślinnych, który pomaga likwidować cellulit, poprawiając jednocześnie kondycję nie tylko skóry, ale przede wszystkim naczyń krwionośnych. Dodatkowo pomoże pozbyć się toksyn z organizmu i zbędnych kilogramów.


Jakie są właściwości Cellulit Stop?

Suplement diety Cellulite Stop został opracowany z myślą o osobach, które chcą mieć piękną, jędrną i elastyczną skórę. W jego składzie znajdziesz aż 5 roślinnych ekstraktów. Połączone w jednej kapsułce sprawią, że Twoje ciało będzie gładkie w dotyku. Ekstrakt z pestek winogron bogaty w witaminy i minerały usunie z organizmu wolne rodniki, które osłabiają strukturę skóry. Ekstrakt z ziela skrzypu polnego zadziała na skórę oczyszczająco, pomoże jej uwolnić się z toksyn oraz gromadzącej się pod powierzchnią skóry wody. Z kolei ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej poprawi mikrokrążenie skóry, tym samym poprawi kondycję naczyń krwionośnych i wspomoże pracę układu limfatycznego. Ekstrakt z liści zielonej herbaty pomoże pozbyć się toksyn z organizmu, a ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego wygładzi oraz ujędrni skórę.


Tabela 1. Cellulite Stop – właściwości odżywcze

 

 

Ekstrakt

 

Zawartość w 2 kapsułkach

ekstrakt z pestek winogron

 

w tym proantocyjanidyn

 

140 mg

 

133 mg

 

ekstrakt z ziela skrzypu polnego

 

w tym kwas krzemowy

 

140 mg

 

26,6 mg

 

ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej

 

w tym kwas krzemowy

 

140 mg

 

1,4 mg

 

ekstrakt z liści zielonej herbaty

 

w tym kofeiny

 

100 mg

 

1,8 mg

 

ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego

 

w tym jodu

 

100 mg

 

100 mcg

 

 

źródło: www.nutridome.pl/cellulite

 

 


Stop cellulite – efekt 

Regularne stosowanie suplementu Cellulite Stop przyniesie pierwsze efekty już po kilku tygodniach. Pamiętaj jednak, że każdy organizm jest inny i zareaguje inaczej na skład produktu. U jednych efekty będą widoczne szybciej, u innych wolniej. Szczególnie, że z uwagi na zawartość kofeiny, nie wszyscy mogą przyjmować suplement. Z całą pewnością nie mogą go spożywać kobiety w ciąży czy karmiące piersią. Nie zaleca się również przyjmowania kapsułek przez osoby niepełnoletnie. Gdy zdecydujesz się już na Cellulite Stop popytaj wśród znajomych, może któraś z nich stosowała już suplement i ma swoją opinię. Suplement dostępny jest wyłącznie w internetowym sklepie z wyselekcjonowanymi kosmetykami i suplementami diety www.nutridome.pl. Jego cena jest umiarkowana. W jednym opakowaniu znajdziesz 60 kapsułek, co oznacza, że dzienna kuracja antycellulitowa będzie Cię kosztowała tylko 1 złotówkę! 


Cellulit ciekawostki

Już wiesz, że za powstawanie cellulitu w dużej mierze odpowiedzialne są hormony, a dokładnie estrogen. To jeden z głównym powodów, dla którego przypadłość ta nie dotyka mężczyzn. Jest jeszcze jednak coś. Budowa włókiem kolagenu i elastyny u panów jest zupełnie inna. Są one ułożone „siatkowo”, dlatego zdecydowanie lepiej podtrzymują komórki tłuszczowe niż włókna u kobiet, które są bardziej luźne.

W walce z cellulitem pomoże Ci również… masaż kostkami lodu. Przyspieszy on przemianę materii, pobudzi krążenie krwi oraz limfy, zadziała przeciwzapalnie i co najważniejsze poprawi jędrność skóry. Powodzenia w walce z pomarańczową skórką!


← Starszy post Nowszy post →

Zostaw komentarz