Masaż twarzy – czyli samodzielny lifting. Najlepsze akcesoria do masowania skóry twarzy

Masaż twarzy – czyli samodzielny lifting. Najlepsze akcesoria do masowania skóry twarzy

Pośród naturalnych metod pielęgnacji coraz więcej zwolenniczek zdobywa masaż twarzy. Tego typu zabiegi mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry, a przy tym można je bez trudu przeprowadzić we własnym domu. Dowiedz się, jakie korzyści możesz osiągnąć dzięki regularnym masażom twarzy!


Masaż twarzy to prosty sposób na zauważalny lifting i poprawę wyglądu skóry – wszystko to dzięki poprawie mikrokrążenia w wierzchnich partiach naszej cery. Najważniejsze efekty masażu to przede wszystkim:


- zmniejszenie opuchlizny twarzy,

Opuchnięcie twarzy to częsty problem wielu kobiet. Jednym z najlepszych sposobów by pozbyć się defektu, jakim jest obrzęk jest masaż. Ten niezawodny sposób działa na każdy rodzaj cery, wystarczy dobrać odpowiednie preparaty do wykonania zabiegu.


- poprawa i wyrównanie kolorytu skóry,


- niwelacja zmarszczek (dzięki skuteczniejszemu syntezowaniu kolagenu i elastyny),


- podkreślenie naturalnego owalu twarzy,


- zrelaksowanie napiętych mięśni.

Za chwilę poznasz sprawdzone sposoby na masaż twarzy – tak, by osiągnąć rezultaty możliwe do zaobserwowania gołym okiem. Co przy tym ważne, do wykonania masażu wystarczą jedynie własne dłonie! Warto jednak zaopatrzyć się przy tym w kilka akcesoriów, których stosowanie przyniesie jeszcze lepsze efekty.


Zanim zaczniesz – wybierz olej

Każda z prezentowanych przez nas metod masażu twarzy nie mogłaby się obyć bez odpowiedniego olejku. Wybrany kosmetyk pozwoli zapewnić konieczny poślizg przy wykonywaniu kolejnych ruchów, sam masaż zaś zwiększy jego wchłanialność, powodując jeszcze lepsze nawilżenie skóry. Szczególnie polecane gatunki olejków w tym przypadku to przede wszystkim:


olej arganowy – silnie odmładzający i przeciwutleniający, pomaga zwalczyć skutki działalności wolnych rodników, posiada mnóstwo witaminy E,


- olejek kokosowy – intensywnie nawilża, polecany dla skóry mającej tendencję do przesuszenia,


olej jojoba – polecany zwłaszcza dla cery tłustej i alergicznej, działa z jednej strony nawilżająco, z drugiej zaś – matująco.

 
Wielofunkcyjny olej tsubaki do włosów, twarzy i ciała z kamelii japońskiej 50 ml Uddo - 1

Masaż twarzy dłonią

Najprostszy spośród wszystkich typów masaży to oczywiście masaż dłonią. Aby go wykonać, zacznij od oczyszczenia twarzy za pomocą preparatu dostosowanego do Twojego typu skóry – czyli pianki, emulsji lub żelu. Następnie nałóż na twarz krem nawilżający. Twoja twarz jest gotowa na masaż!

Kolejne etapy masażu dłonią prezentują się następująco:


- rozgrzewka: delikatne ruchy palcami od dołu do góry (żuchwa, następnie policzki i czoło),


- ruchy okrężne: użyj wszystkich palców, by wymasować każdą partię twarzy,


- uciskanie: brody, okolicy ust, brwi oraz skroni – wykorzystaj w tym celu także kciuki,


- ostukiwanie: delikatnie stukaj w każdą część twarzy, używając opuszków palców,


- wyciszanie: głaszcz skórę w kierunku od dołu do góry, by zrelaksować mięśnie.

Tego typu masaż należy przeprowadzać regularnie przez ok. 10 minut, najlepiej przed snem. Zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu, nie zapominając przy tym o innych aspektach codziennej pielęgnacji (mycie, nawilżanie, peeling).

 
Oczyszczająca pianka  do mycia twarzy z kwiatem gorzkiej pomarańczy Mel Skin - 1
Oszczędzasz 8,25 zł

Masaż Gua Sha

Pod tajemniczą nazwą Gua Sha kryje się specjalna płytka do masażu, najczęściej wykonana z jadeitu lub kwarcu. W tradycyjnej medycynie chińskiej te dwa kamienie mają specjalne właściwości, które zostały szczególnie docenione właśnie w zabiegach estetycznych.


Warto przy tym zaznaczyć, że z masażem Gua Sha możemy też spotkać się w specjalistycznych gabinetach – ten rodzaj pielęgnacji jest bowiem nieoceniony w przypadku m.in. drenażu limfatycznego czy też usuwania zmarszczek i opuchlizn, łącząc tradycyjny masaż z elementami akupresury.

 
Kamień Gua Sha do masażu twarzy z różowego kwarcu niwelujący obrzęki i ujędrniający Fluff - 1

Nie oznacza to jednak, że masaż Gua Sha jest możliwy do przeprowadzenia wyłącznie w profesjonalnym gabinecie. Dysponując kwarcową lub jadeitową płytką (koszt: kilkadziesiąt złotych), możemy wprowadzić do naszej łazienki nieco orientalnej pielęgnacji, której skuteczność będzie niemal tak samo wysoka. Jeśli masz już do dyspozycji kawałek szlachetnego kamienia, przeprowadzaj masaż według następujących kroków:


- nawilżenie skóry – olejek, krem lub serum nadadzą płytce pożądanego poślizgu, dzięki czemu nie podrażnisz cery,


- udrożnienie zatorów szyjnych – limfa zbierająca się na odcinku szyjnym powinna zostać rozprowadzona do większych naczyń limfatycznych, jeszcze zanim przystąpimy do masowania twarzy,


- masaż twarzy – delikatnie przesuwaj kamień po poszczególnych partiach skóry, “wymiatając” nagromadzoną limfę; zaczynaj zawsze od środka, kierując ruch na zewnątrz, a w przypadku boków twarzy – w dół,


- masaż zaczynaj od dołu, stopniowo kierując się w stronę czoła,


- im dłużej masujesz, tym bardziej dynamiczne powinny być kolejne pociągnięcia.

 
Rewitalizujące serum do twarzy z witaminą C, z witaminą A i witaminą E Mel Skin - 1
Oszczędzasz 29,75 zł


Masaż wałkiem jadeitowym lub kwarcowym

Kolejna z dalekowschodnich metod masażu skóry twarzy, która podobnie jak Gua Sha może przynieść nadspodziewanie korzystne efekty. Podobnie jak wcześniej, również i w tym przypadku wykorzystuje się mityczną moc kwarcu lub jadeitu: oczyszczającą organizm z negatywnej energii oraz redukującą napięcie i zmęczenie.

Metoda użycia wałka lub rollera jest podobna, co w przypadku kamienia. Również i w tym przypadku będziemy zaczynać od dołu, stopniowo kierując się poprzez podbródek, dół policzków, miejsca wokół ust, nosa i oczu, aż dojedziemy w stronę czoła.


Masaż wałkiem, będącym nieco delikatniejszym narzędziem niż kamień, można stosować codziennie. Szczególnie dobrze sprawdzi się po zabiegach otwierających pory skórne – na przykład po peelingowaniu. Wałkowanie pozwoli bowiem domknąć pory, zwłaszcza jeśli przeprowadzamy je z pomocą rollera schłodzonego w lodówce.


 
Roller do twarzy z tygrysiego oka zmniejszający cienie i obrzęki Uddo - 1
 
Roller do masażu twarzy z białego jadeitu zmniejszający cienie i obrzęki Uddo - 1

← Starszy post Nowszy post →

Zostaw komentarz