Przepis na piękną i zdrową skórę - olej z awokado

Przepis na piękną i zdrową skórę - olej z awokado


Olej z awokado nie bez przyczyny nazywany jest najzdrowszym olejem na świecie. Bogaty w witaminy, aminokwasy, kwasy tłuszczowe i sole mineralne znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia – również w kosmetyce. Z powodzeniem możemy używać go do pielęgnacji skóry i włosów.

Olej z awokado – właściwości

Olej z awokado posiada szereg dobroczynnych właściwości. Bogaty w witaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, C, E głęboko pielęgnuje naszą skórę. Za co jeszcze go lubimy?

1. Wygładzenie: jedwabiście gładka, delikatna skóra? Olejek z awokado pomoże osiągnąć ten efekt. 

2. Łagodzi podrażnienia: olejek z awokado zawiera antyoksydanty, które łagodzą delikatne podrażnienia i przynoszą ulgę latem – po długiej ekspozycji na słońcu.

3. Silnie nawilża: olejek z awokado wnika w głębokie warstwy skóry, silnie je nawilżając. Dzięki kuracji skóra staje się sprężysta i pełna blasku.

4. Opóźnia procesy starzenia: choć nie ma jednego sprawdzonego sposobu na wieczną młodość, to z powodzeniem możemy opóźniać procesy starzenia, tak by jak najdłużej cieszyć się młodym i pięknym wyglądem. W osiągnięciu tego celu z pewnością pomoże olejek z awokado (w kremie pod oczy nie tylko nawilży, ale także wygładzi pierwsze zmarszczki.

5. Pomaga zwalczyć trądzik: olejek z awokado przyspiesza gojenie drobnych ran i stanów zapalnych, koi podrażnienia, wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze.

Olej z awokado - dla jakiej cery?

Jeden kosmetyk do wszystkiego? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak! Olejku z awokado możemy używać w zwalczaniu wielu problemów jednocześnie. Gdzie sprawdzi się najlepiej?

Cera sucha

Doskonale nawilża i odżywia suchą skórę. Jego zaletą jest to, że wnika w głębsze partie skóry i tam uwalnia swoje działanie. Suche placki? Możemy o nich zapomnieć.

Cera trądzikowa

Olejek z awokado rewelacyjnie sprawdzi się w pielęgnacji cery problematycznej i trądzikowej. Jego zaletą jest wielopoziomowe działanie. Z jednej strony odkazi i zabezpieczy skórę przed powstawaniem nowych zmian (działanie antybakteryjne i przeciwzapalne), z drugiej zapobiegnie nadmiernemu wydzielaniu sebum. Nie bez znaczenia w leczeniu trądziku będą też właściwości nawilżające. Olejek z awokado to prawdziwe remedium na problemy ze skórą.

Olej z awokado na twarz

Olejek z awokado idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy. Można wykorzystać go na różne sposoby:

Maseczka: czysty olej z awokado należy nałożyć na skórę twarzy (wystarczy cienka warstwa, inaczej olej będzie spływał po skórze) i zmyć ciepłą wodą po 15 minutach. Jeśli efekty będą zadowalające, możemy wypróbować też olejowania – wówczas oleju nie zmywamy, ale pozostawiamy na skórze do całkowitego wchłonięcia.

Dodatek do kremu: olej z awokado fantastycznie sprawdzi się też jako wzbogacający dodatek do kremu. Szczególnie warto stosować go na noc – wtedy skóra nastawiona jest na głęboką regenerację i wykorzysta z oleju to, co najlepsze.

OCM, czyli mycie twarzy olejem, to hit wśród oczyszczania cery. Oleje nie naruszają bariery hydrolipidowej skóry, a także nie wpływają na jej naturalne pH. Olej z awokado świetnie sprawdzi się do mycia podrażnionych, wrażliwych i suchych skór. Wystarczy wymieszać go z olejkiem rycynowym (ważne, aby w całej mieszance stanowił on tylko 20%). Takim specyfikiem myjemy całą twarz, a następnie zmywamy ściereczką z mikrofibry, namoczoną wcześniej w ciepłej wodzie.

Olej z awokado na włosy

Zdrowe, piękne, pełne blasku włosy? Chcąc cieszyć się takim efektem, warto do codziennej pielęgnacji włączyć roślinne oleje – np. ten z awokado. Bogaty w witaminy i składniki mineralne przywróci nawet bardzo zniszczonym pasmom cudowny wygląd. Jak go stosować?

Olejowanie

Olej z awokado możemy z powodzeniem wykorzystać do olejowania włosów. W tym celu należy nanieść go na całą długość pasm i pozostawić na noc. By nie brudzić pościeli, najlepiej zawinąć włosy w ręcznik lub owinąć ręcznikiem poduszkę. Rano włosy należy umyć i wysuszyć. 

Dodatek do maski

Jeśli całonocne olejowanie pasm nas nie przekonuje, to z powodzeniem możemy dodać kilka kropel oleju z awokado do maski. Taką mieszankę wystarczy pozostawić na włosach 15 minut, by od razu cieszyć się efektem gładkich i sprężystych włosów.

Serum na końcówki

Zniszczone, przesuszone końcówki? Olejek z awokado i z nimi poradzi sobie znakomicie. Kilka kropel wystarczy rozetrzeć w dłoniach, a następnie wetrzeć je w końcówki włosów. 

Eliksir dyscyplinujący

Problem z puszeniem lub elektryzowaniem? Odrobina olejku z awokado naniesiona od połowy długości włosów usunie ten problem. Należy jednak uważać, by nie nałożyć go za dużo – w przeciwnym razie włosy będą wyglądały na tłuste.

Picie oleju z awokado

Olej z awokado przyniesie fantastyczne efekty, jeśli będziemy stosować go od wewnątrz. Wystarczy wypijać 4 łyżki oleju dziennie, by odżywić włosy, nawilżyć skórę, wzmocnić swoją odporność. Olej z awokado pomoże obniżyć nam poziom złego cholesterolu, zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę i nowotwory, wpłynie również korzystnie na pracę układu krążenia, nerwowego, czy pokarmowego. Jeśli olej w czystej postaci wzbudza nasz opór, możemy z powodzeniem zmieszać go z ciepłą wodą, wodą z cytryną lub z sokiem malinowym. 

Olej z awokado uważany jest za jeden z najzdrowszych olejów roślinnych świata – nic dziwnego – to prawdziwa bomba witaminowa! Można stosować go w pielęgnacji skóry suchej, trądzikowej, do pielęgnacji włosów. Dzięki bogatym właściwościom ten olej potrafi naprawdę zdziałać cuda, a ponieważ można stosować go na różne sposoby, to bez trudu każdy z nas znajdzie swój ulubiony pomysł na olej z awokado.


← Starszy post Nowszy post →

Zostaw komentarz