Jak zrobić manicure hybrydowy

Jak zrobić manicure hybrydowy?


Od wieków zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Dotyczy to zarówno kontaktów biznesowych, jak i towarzyskich. Z tego powodu doskonały, elegancki manicure to nieodłączny atrybut osoby marzącej o pięknie prezentujących się rękach. Świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu Twoje paznokcie zawsze będą wyglądać idealnie, jest manicure hybrydowy. Jedną z metod stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy ombre czyli cieniowanie. Polega to na dobraniu kilku lakierów z podobnej gamy kolorystycznej, nakładając je od najjaśniejszego do najciemniejszego. W zależności od liczby użytych lakierów można uzyskać paznokcie dwukolorowe lub w trzech czy czterech barwach. Prezentujemy, jak samodzielnie zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Zanim dowiesz się, jak wykonać manicure hybrydowy, poznaj wady i zalety hybrydy 


Podobnie jak wszystkie inne zabiegi, manicure hybrydowy ma swoje zalety i wady. Do głównych plusów tego sposobu zdobienia paznokci należą:


• długo utrzymujący się efekt – dobrze wykonana stylizacja paznokcie utrzymuje się nawet do miesiąca,

• brak problemu zasychającego lakieru – w przeciwieństwie do klasycznych lakierów, hybrydy nie tężeją w buteleczce, dzięki czemu są zdatne do użytku przez naprawdę długi czas,

• możliwość łatwego dokonywania poprawek – zanim utwardzisz warstwę lakieru pod lampą UV, możesz bez problemu ją zetrzeć wacikiem bez konieczności stosowania specjalnych preparatów,

• naturalny efekt – hybryda wygląda znacznie subtelniej niż tipsy czy paznokcie żelowe,

• brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie lakieru – pomalowany paznokieć wkładasz pod lampę na określony czas i gotowe,

• hybryda niszczy paznokcie w znacznie mniejszym stopniu niż tipsy czy żele,

• duża wytrzymałość – płytkę paznokcia z hybrydą naprawdę trudno jest złamać,

• ogromny wybór kolorów i zdobień pozwalających na uzyskanie spektakularnych stylizacji.

Oczywiście, jak każde rozwiązanie, manicure hybrydowy ma pewne minusy. Przede wszystkim są to:


• problemy z utrzymaniem się hybrydy na naturalnie tłustych płytkach paznokcia – nie dość dokładne odtłuszczenie może sprawić, że lakier będzie schodził nawet całymi płatami,

• długi czas wykonania – podstawowa hybryda zajmuje około godziny, a wykonanie bardziej złożonych stylizacji paznokci – nawet do dwóch,

• możliwość osłabienia płytek, a także wystąpienia uczuleń,

• w przypadku pojawienia się odprysku trzeba zmyć cały paznokieć i nałożyć wszystkie warstwy od nowa – nie wystarczy tylko naniesienie małej poprawki – co, niestety, jest czasochłonne,

• widoczne odrosty już po kilku dniach od zrobienia manicure.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe – manicure hybrydowy krok po kroku


Jak zrobić paznokcie hybrydą samodzielnie, by prezentowały się nienagannie? Prezentujemy poradnik krok po kroku, w którym tłumaczymy, jak wykonać manicure hybrydowy w domu i uniknąć najczęściej pojawiających się błędów.

Co potrzeba do hybryd? Podstawowe akcesoria


Wbrew pozorom, do samodzielnego wykonania manicure nie potrzebujesz ogromnej liczby produktów i akcesoriów. Wszystkim, co potrzeba do zrobienia hybryd, jest kilka narzędzi oraz produktów:


• blok polerski,

• waciki,

• patyczki z drewna,

• lampa UV, najlepiej o mocy 36 lub 48 W,

lakier do hybryd (nie mogą być to klasyczne lakiery do paznokci – hybrydy wymagają użycia specjalnych, światłoutwardzalnych),

• baza i top do hybryd,

• oliwka do skórek,

• cleaner (odtłuszczacz na bazie alkoholu).

Przygotowanie paznokci do hybrydy


Jak zrobić manicure hybrydowy za pomocą wymienionych akcesoriów?  


Kluczowe jest przygotowanie paznokcia do hybrydy. Tylko na odpowiednio opracowanej płytce efekt będzie się pięknie prezentował oraz utrzyma się przez kilka tygodni.


Przed przystąpieniem do dalszych zabiegów, uformuj płytkę paznokcia delikatnym pilnikiem, nadając jej pożądany kształt. 


Przygotowanie paznokci pod hybrydy wymaga także usunięcia skórek. Można je sobie ułatwić, stosując specjalny płyn zmiękczający. Nie zaleca się moczenia dłoni w wodzie – na rozmoczonym paznokciu lakier może nie trzymać się wystarczająco dobrze. Zmiękczone skórki odsuń delikatnie drewnianym patyczkiem. Niektóre doświadczone osoby wycinają je cążkami, jednak może to sprawić, że będą odrastały grubsze niż wcześniej. Może też prowadzić do skaleczeń, dlatego wycinać skórki powinny jedynie wprawione osoby, wiedzące jak przygotować paznokcie do hybrydy w bezpieczny sposób.

Matowienie płytki przed hybrydą


Kolejnym etapem jest matowienie płytki paznokcia przed hybrydą. Na tym etapie można jeszcze nanieść poprawki kształtu płytek – lekkie opiłowanie boków papierowym pilniczkiem sprawi, że będą wydawać się smuklejsze i dłuższe.


Następnie szklanym pilniczkiem i bloczkiem polerskim zamknij płytkę – czyli po prostu wygładź nierówności i ewentualne zadry.


Jak poprawnie zmatowić paznokcie przed hybrydą? Przede wszystkim wykonuj delikatne, precyzyjne ruchy blokiem polerskim wzdłuż płytki. Unikaj polerowania jej w poprzek lub okrężnie – w ten sposób nie uzyskasz idealnej gładkości.

Odtłuszczanie paznokci przed hybrydą


Dokładne odtłuszczanie płytki paznokcia przed hybrydą jest szczególnie ważnym krokiem, wpływającym na trwałość całego manicure. W tym celu dokładnie przetrzyj ją wacikiem nasączonym cleanerem. Jeżeli masz wyjątkowo tłuste paznokcie, możesz dodatkowo użyć primera w pędzelku, który nieco zmieni pH płytek, poprawiając przyczepność bazy i zapobiegając powstawaniu pęcherzyków powietrza.

Manicure hybrydowy krok po kroku – baza pod hybrydę


Jaka jest najlepsza baza pod hybrydę? To zależy od stylizacji, jaką planujesz wykonać na paznokciach oraz od ich kondycji.


Jeżeli nie masz specjalnie wymagających lub zniszczonych paznokci, możesz postawić na klasyczne produkty. Po co baza pod hybrydę przy zdrowych paznokciach? Przede wszystkim ma ona na celu wyrównanie mikroskopijnych nierówności oraz zwiększenie przyczepności lakieru. Z kolei jeśli chcesz nieco przedłużyć krótkie płytki, dobrym wyborem będzie gęsta baza budująca pod hybrydę. Zaś jeśli masz słabe i zniszczone paznokcie, wybierz produkt z witaminami oraz włóknami nylonowymi; pozwoli to je nieco odżywić i wzmocnić.


Wybrałaś już bazę pod hybrydę – jak ją nakładać, by spełniła swoje zadanie?


Przede wszystkim możliwie cienką warstwę, zabezpieczając wolny brzeg paznokcia poprzez delikatne pociągnięcie prawie suchym pędzelkiem jego końcówki w poprzek. Zazwyczaj wystarczy jedna, jeżeli jednak potrzebne jest dodatkowe wzmocnienie paznokci, możemy nałożyć 2 warstwy bazy pod hybrydę; oczywiście utwardzamy każdą z nich z osobna w lampie UV.

Jaki lakier hybrydowy wybrać?


Gdy już masz wymodelowane paznokcie, usunięte skórki i nałożoną oraz utwardzoną bazę, możesz przystąpić do malowania paznokci kolorem. Jednak jak nakładać lakier hybrydowy oraz jaki produkt wybrać?


Wybór lakierów hybrydowych jest oszałamiający. Zawsze jednak inwestuj w produkty dobrej jakości, o dokładnie wyszczególnionym składzie. 


Zanim przystąpisz do malowania, zapoznaj się także z instrukcją producenta i informacjami, takimi jak czas utwardzania w lampie UV. Większość lakierów wymaga 30-60 sekund pod lampą na każdą warstwę, jednak niektóre z nich, szczególnie mocno napigmentowane lub zawierające brokat, mogą wymagać nawet dwóch minut naświetlania.

Top do lakieru hybrydowego


Poszczególnych warstw nie przemywamy po wysuszeniu – usunięcie powłoki dyspersyjnej może sprawić, że hybryda będzie się rozwarstwiać. Wacikiem nasączonym cleanerem przemywamy dopiero utwardzony top – lakier hybrydowy dzięki temu nabierze połysku i będzie odpowiednio zabezpieczony. Przemywanie cleanerem nie jest konieczne w przypadku produktów typu No Wipe, na których nie tworzy się lepka warstewka.

Lampa do hybrydy – jaką wybrać?


Wiesz już, jak poprawnie zrobić paznokcie hybrydowe. Jednak wysuszenie lakieru będzie w tym przypadku niemożliwe bez specjalnej lampy UV. Hybryda tworzona jest bowiem z lakierów twardniejących pod wpływem światła ultrafioletowego. 


Aby uzyskać doskonały efekt, jakim jest doskonała hybryda, lampa powinna mieć odpowiednią moc. Nie musi być to najdroższy dostępny sprzęt, jednak powinien być dobrej jakości, o mocy minimum 36 W. Im mocniejsza lampa, tym paznokcie hybrydowe szybciej twardnieją, co z kolei oznacza mniejsze ryzyko uczuleń.


W obliczu dostępności różnych produktów warto wiedzieć, czy lepiej się sprawdzi przy manicure hybrydowym lampa UV czy LED. Różnica między nimi w praktyce polega na różnym czasie utwardzania – w lampie LED może być on nawet o połowę krótszy niż przy klasycznej lampie UV.

Cleaner do hybrydy – jak stosować?


Cleaner do hybryd to jeden z podstawowych preparatów przy tego typu manicure (chyba że używasz produktów No wipe). Jego stosowanie wpływa nie tylko na wygląd, ale i trwałość stylizacji paznokci wykonanych za pomocą lakierów hybrydowych. 


Cleaner stosuje się jako środek, którym zarówno przemywamy paznokcie w celu ich odtłuszczenia, jak i usuwamy cienką warstwę dyspersyjną z topów, dzięki czemu pomalowany paznokieć będzie mieć piękny połysk.


Samodzielne wykonanie manicure hybrydowego zajmuje przeciętnie od jednej do dwóch godzin. Dokładny czas zależy przede wszystkim od umiejętności i doświadczenia, ale również od mocy posiadanej lampy (utwardzenie jednej warstwy lakieru hybrydowego lampą do użytku domowego zajmuje około 30-60 sekund, ale profesjonalnym sprzętem utwardzamy je nawet w pięć sekund). Początkowo przygotowanie płytek, przemywanie cleanerem nałożenie bazy, lakieru hybrydowego i topu oraz utwardzenie każdej warstwy po kolei z pewnością zajmie Ci więcej czasu, jednak z czasem, gdy nabierzesz wprawy, będzie to już znacznie mniej czasochłonne. 


Pamiętaj też, że znacznie mniej czasu zajmuje zrobienie klasycznego, jednokolorowego manicure hybrydowego niż nakładanie skomplikowanych wzorów, naklejek czy błyszczących ozdób na paznokcie.


Pamiętaj, by nie spieszyć się i nie pomijać żadnego kroku – wszystkie musisz wykonać w ściśle określonej kolejności. Najpierw przygotowujemy i odtłuszczamy płytkę, następnie nakładamy i utwardzamy bazę; następne jest nałożenie i utwardzenie koloru oraz topu.


Samodzielne robienie manicure hybrydowego to duża wygoda, ale i oszczędność – posiadając niezbędne akcesoria, możesz w każdej chwili dokonać poprawek w razie uszkodzenia lakieru, a dobrze wykonana hybryda będzie cieszyć doskonałym wyglądem nawet trzy tygodnie.


Jeśli jesteś fanką manicure hybrydowego, to przeczytaj także:


Jak zrobić ombre na paznokciach?

Paznokcie na każdą okazję - do pracy, szkoły, na imprezę

Paznokcie nude - zawsze modna klasyka

10 najczęściej popełnianych błędów przy wykonywaniu manicure hybrydowego

Czy hybryda uczula?

 
Baza hybrydowa utrwalająca do paznokci UV/LED Hands - 1

← Starszy post Nowszy post →

Zostaw komentarz