Naturalne wcierki na porost włosów – najlepsze domowe przepisy
Gęste, lśniące, naturalnie piękne i długie włosy? Marzy o nich wiele z nas! Co zrobić, żeby szybciej rosły? Kluczem do sukcesu jest prawidłowa pielęgnacja – delikatne odżywki i szampony zadbają o kondycję pasm, a wcierki stosowane na skalp pomogą osiągnąć wymarzoną długość. Po jakie wcierki na porost włosów warto sięgnąć? Sprawdzamy!
Naturalne wcierki do włosów – właściwości i działanie
Zakola, prześwity albo po prostu rzadkie włosy – dzięki wcierkom możemy zapomnieć o tych problemach. Naturalne, ziołowe formuły pobudzą mieszki włosowe do wzrostu i pozwolą cieszyć się gęstszymi, dłuższymi i mocniejszymi pasmami. Na jakie efekty możemy liczyć?
Wcierki:
- Odżywiają skalp i wspomagają krążenie mikrokomórkowe w skórze głowy,
- Pomagają usunąć martwy naskórek,
- Pobudzają mieszki włosowe,
- Regulują produkcję sebum,
- Hamują wypadanie włosów,
- Przyspieszają porost nowych włosów,
- Wzmacniają cebulki,
- Odbijają włosy u nasady i dodają im objętości,
- Łagodzą drobne stany zapalne,
- Nawilżają skórę głowy,
- Wzmacniają działanie innych produktów pielęgnacyjnych.
Wcierki do skóry głowy – jak ich używać?
Wcierki należy stosować bezpośrednio na skórę głowy. Sposób aplikacji zależy od wybranego kosmetyku. Producenci proponują różne metody nakładania – przy użyciu pipety, atomizera lub rozpylacza. Domowe wcierki możemy nakładać wygodnie przy użyciu strzykawki. Mniej efektywne będzie aplikowanie wcierek palcami czy przy pomocy pędzli kosmetycznych bądź wacików.
Jak używać wcierek do włosów? Wybraną wcierkę należy nakładać na skórę głowy, a następnie przekładać kolejne pasma i powtarzać czynność. Kolejnym krokiem powinno być wtarcie, czyli wmasowanie preparatu. Uważajmy, aby nie pocierać przy tym samych włosów, bo mogłoby to osłabić ich strukturę. Na cały skalp jednorazowo powinniśmy zużyć ok. 5 ml płynu. Podczas aplikacji produktów drogeryjnych należy każdorazowo stosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać zalecanej dawki. Domowe wcierki możemy używać tak często, jak to jest potrzebne – zwykle 2 do 3 razy w tygodniu.
Najlepsze domowe wcierki na porost włosów
Łagodne, ziołowe formuły bez alkoholu, konserwantów i sztucznych dodatków doskonale wpływają na kondycję skalpu i widocznie przyspieszają tempo wzrostu nowych kosmyków. Dobre wcierki na porost włosów możemy przygotować samemu w domowych warunkach. Jakie naturalne wcierki warto stosować?
- Wcierka z kozieradki: choć jej zapach nie każdemu się spodoba (jest to słodki aromat, nieco przypominający domowy rosół), to wcierka z kozieradki z całą pewnością należy do najskuteczniejszych specyfików, które błyskawicznie hamują wypadanie włosów. To jednak nie wszystko! Ta wcierka przepięknie nabłyszcza włosy, reguluje pracę gruczołów łojowych i pomaga uporać się z łupieżem. Jak ją przyrządzić w domu? Łyżeczkę ziaren kozieradki należy zalać szklanką wrzątku, pozostawić do ostudzenia, a następnie odcedzić i przelać do buteleczki z dozownikiem. Wcierkę warto stosować na wieczór, a rano umyć włosy.
- Wcierka z pokrzywy: kochają ją wszystkie miłośniczki świadomej pielęgnacji włosów. Wcierka z pokrzywy pogrubia, wzmacnia pasma, podbija kolor włosów, a do tego łagodzi podrażnienia skalpu i zmniejsza łojotok. Jak ją przygotować? Łyżkę suszonej pokrzywy należy zaparzyć w szklance wrzątku, ostudzić i przelać do buteleczki z atomizerem. Naturalny preparat można stosować nie tylko na skórę głowy, ale też na zniszczone pasma. W przeciwieństwie do wcierki z kozieradki, w tym przypadku zapach nie jest tak intensywny i szybko się ulatnia.
- Wcierka z szałwii i skrzypu polnego: z problemem wypadających włosów pomoże się uporać także wcierka z szałwii i skrzypu polnego. Preparat domowej roboty wzmocni cebulki, odżywi skórę głowy, zahamuje proces wypadania włosów oraz doda pasmom blasku i objętości. Do przygotowania wcierki potrzebna będzie łyżeczka suszonego skrzypu i łyżeczka szałwii. Zioła należy umieścić w miseczce, zalać wrzątkiem i poczekać, aż płyn się ostudzi. Następnie wystarczy całość odcedzić i przelać do wygodnej buteleczki z dozownikiem.
- Wcierka aloesowa: warta polecenia na porost włosów jest także domowa wcierka aloesowa. W tym wypadku możemy posłużyć się sokiem aloesowym rozcieńczonym z wodą lub sięgnąć po sprawdzony produkt kosmetyczny, taki jak esencja do skóry głowy Be Pure BIOUP. Zawarty w jej składzie aloes pomoże wyregulować pracę gruczołów łojowych, a do tego nawilży i ukoi podrażniony skalp. Lukrecja zadziała przeciwzapalnie i przeciwstarzeniowo, do tego zapobiegnie swędzeniu i pomoże pozbyć się łupieżu. Z kolei olejki eteryczne z drzewa herbacianego i tymianku zapobiegną rozwojowi bakterii i grzybów.
- Wcierka octowa do włosów przetłuszczających się: wcierka octowa doskonale poradzi sobie z łupieżem, z nadmiernym przetłuszczaniem się skalpu oraz z wypadaniem włosów. Do przygotowania wcierki warto użyć octu jabłkowego, który ma zdecydowanie przyjemniejszy aromat niż klasyczny ocet spirytusowy. Ocet należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:4 i tak powstałą mieszankę wetrzeć w skalp na 30 minut przed umyciem głowy. Po naturalną wcierkę można sięgać codziennie aż do uzyskania wyraźnej poprawy. Na porost i poprawę struktury włosów warto stosować także octową płukankę.
- Krople żołądkowe na włosy: ciekawym sposobem na wzmocnienie skóry głowy i pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu jest też wcierka z kropli żołądkowych, rozcieńczonych z wodą. Aktywne składniki zawarte w preparacie mogą wyraźnie poprawić kondycję włosów i skalpu, ale uwaga! Ze względu na zawartość alkoholu, krople mogą uczulać i silnie podrażniać. Przed użyciem takiej wcierki warto dokładnie zapoznać się ze składem produktu i wykonać próbę uczuleniową.
Wcierka na wypadanie włosów – ekspresowa pomoc dla mężczyzn
Z problemem wypadających włosów mierzą się bardzo często również mężczyźni. Szacuje się, że łysienie androgenowe może dotyczyć nawet 80% z nich! Równie często panowie spotykają się z zakolami. I choć nie istnieje żaden w pełni skuteczny sposób na całkowite wyleczenie łysienia androgenowego lub pozbycie się zakoli, to z dużym powodzeniem możemy po pierwsze zahamować wypadanie włosów, a po drugie przyspieszyć ich porost, by uzyskać pożądaną fryzurę.
W procesie tym dużym wsparciem będą wcierki, np. esencja do skóry głowy SOS BIOUP. Wspomniany produkt nie tylko wydłuża fazę aktywnego wzrostu włosa, ale też pobudza mieszki włosowe, a do tego wzmacnia kosmyki już na etapie ich tworzenia się – dzięki temu odrastają mocniejsze i zdrowsze. Uzupełnieniem kuracji może być nutrikosmetyk Harvity Hailer. Dzięki unikalnej formule opartej na aż 20 wyjątkowych składnikach aktywnych, jeszcze lepiej zadba o włosy, by panowie mogli cieszyć się doskonałą fryzurą w każdy dzień roku.
Co jeszcze można zrobić, żeby włosy szybciej rosły?
Jak skutecznie przyspieszyć porost włosów? Oprócz delikatnych i naturalnych wcierek, ważne są także inne elementy. Regularne olejowanie (oleje dobieramy zawsze do porowatości włosów) dogłębnie odżywi pasma i pomoże odzyskać ich dobrą kondycję i utracony blask. Zdrowa dieta wesprze nas w walce o mocne włosy, skórę i paznokcie – warto wzbogacić jadłospis o orzechy, świeże warzywa sezonowe, a także bogate w witaminy owoce. Dobrze jest również pamiętać o nawadnianiu organizmu. Każdego dnia powinniśmy wypijać nawet 2,5 litrów płynów – dzięki temu unikniemy odwodnienia i utraty blasku.
Wypadanie włosów? Koniec z tym! Dzięki naturalnym wcierkom nasze włosy w końcu mają szansę stać się mocne, piękne i zdrowe. Wcierka z kozieradki, pokrzywy, skrzypu polnego – z powodzeniem możemy wykonać je samodzielnie w domu. A jeśli nie mamy czasu lub po prostu chcemy oddać nasze włosy w ręce specjalistów – skorzystajmy z gotowych produktów do pielęgnacji skalpu. Oferta Nutridome bogata jest w doskonałej jakości wcierki i esencje, które wzmocnią cebulki i zadbają o porost zdrowych włosów już od pierwszego użycia. Przetestuj je na własnej skórze!