Proste włosy po umyciu. Jak wyprostować włosy bez prostownicy?
Jedwabiście gładkie pasma w stylu Jennifer Aniston? Niestety, niewiele kobiet może z natury pochwalić się takim efektem. Jak ujarzmić puszące się pasma i nadać im aksamitny wygląd? Okazuje się, że prostownica nie zawsze będzie potrzebna!
Jak mieć proste włosy po umyciu?
Nasze włosy różnią się od siebie diametralnie. Nie tylko kolorem czy skrętem, ale też budową. Finalny wygląd naszych pasm determinuje porowatość włosów, czyli naturalny stopień odchylenia ich łusek. Włosy wysokoporowate mają najmocniej odchylone łuski. Są naturalnie skręcone, puszą się, często bywają też matowe i szczególnie zmęczone farbowaniem czy innymi inwazyjnymi zabiegami. Włosy średnioporowate to typ najczęściej spotykany. Miękkie, lekko falowane, podatne na działanie wilgoci. Włosy niskoporowate są z kolei gładkie, ciężkie, lśniące i wyglądem przypominają pasma z reklamy szamponów do włosów.
Jak mieć proste włosy? Czy efekt gładkich pasm da się osiągnąć samą pielęgnacją? W większości przypadków okazuje się, że tak! Dzięki odpowiednim kosmetykom i dobrze dobranemu rytuałowi pielęgnacyjnemu będziemy mogły cieszyć się efektem jak z pierwszych stron gazet.
Jak wyprostować włosy bez prostownicy?
Jedwabiste pasma możemy co prawda osiągnąć dzięki zabiegom fryzjerskim, takim jak laminowanie czy keratynowe prostowanie. Sposobem na gładkie włosy jest też prostownica, jednak częste zabiegi z użyciem ciepła niszczą fryzurę. Alternatywą dla tych metod może być szyta na miarę pielęgnacja. Jak postępować z włosami, aby zachować ich równowagę PEH, a tym samym zdrową kondycję? Oto krótki przewodnik dla osób, które zastanawiają się, jak wyprostować włosy bez prostownicy.
1. Płukanie włosów chłodną wodą: sprawdzonym sposobem na domknięcie łusek i wygładzenie pasm jest płukanie świeżo umytych włosów wodą o niskiej temperaturze. Usuwajmy nią zarówno szampon, jak i odżywki czy maski.
2. Zimny nawiew: jeśli po myciu pasma suszymy przy użyciu suszarki, to korzystajmy z chłodnego nawiewu podczas całego procesu lub przynajmniej zmnieńmy ustawienia w urządzeniu na ostatnie minuty suszenia. Ten zabieg również pozwoli domknąć łuski włosów.
3. Szczotka modelująca: włosy warto suszyć, nawijając pasmo po paśmie na dużą, okrągłą szczotkę lub sięgając po szczotkę modelującą. Dzięki niej każdego dnia będziemy mogły cieszyć się piękną fryzurą.
4. Kosmetyki wygładzające: jak naturalnie wyprostować włosy? Oczywiście sięgając po wygładzające produkty! Szampon, odżywka czy maska z dodatkiem roślinnego oleju (np. konopnego czy jojoba) skutecznie wygładzi włosy. Warto przetestować także kosmetyki z masłem shea i keratyną w składzie. Aby zapobiec puszeniu się włosów w ciągu dnia, możemy wetrzeć w ich końcówki odrobinę jedwabiu lub olejku, który przy okazji zapobiegnie rozdwajaniu.
Piękne, gładkie i lśniące włosy możesz mieć bez wychodzenia z domu dzięki stosowaniu specjalnych kosmetyków zawierających emolienty powlekające włosy. Specjalne preparaty nadają pasmom gładkości, miękkości i chronią przed czynnikami zewnętrznymi.
Naturalne sposoby na proste włosy bez prostownicy
By cieszyć się doskonałą fryzurą, potrzebne są nie tylko umiejętności stylizacyjne, ale też codzienna dbałość o kondycję pasm. Nawet najpiękniej ułożona fryzura nie będzie budziła zachwytu, jeśli włosy będą zniszczone, matowe i pozbawione energii. Kruche, łamiące się pasma oraz rozdwojone końcówki to problem wielu kobiet. Jak go uniknąć, a przy okazji wygładzić włosy?
- Olejowanie: regularne olejowanie włosów to świetny sposób na odbudowę zniszczonych pasm. Nakładanie oleju raz lub dwa razy w tygodniu przywróci pasmom elastyczność, wygładzi je i doda im blasku, zregeneruje i odżywi od środka. Wpłynie także korzystnie na stan skóry głowy.
- Maska bananowa: ta szybka, prosta i co najważniejsze naturalna maseczka w mgnieniu oka wyprostuje i wygładzi włosy. Jak ją przygotować? Dojrzały owoc należy zmiksować przy użyciu blendera i do tak powstałej masy dodać łyżkę skrobi ziemniaczanej. Jeśli chcemy dodatkowo zregenerować pasma, to możemy dołożyć też łyżeczkę miodu, oliwy z oliwek lub naturalnego jogurtu. Bananową maseczkę rozprowadzamy na całej długości włosów, na głowę nakładamy czepek foliowy i po upływie kwadransa myjemy głowę delikatnym szamponem.
- Płukanka z szałwii: zwolenniczki naturalnych kosmetyków będą też zachwycone efektem, jaki da płukanie pasm naparem z szałwii. Szałwia lekarska nie tylko wygładza włosy, ale też delikatnie je przyciemnia i wydobywa z nich naturalny blask. Przy okazji odżywia i wzmacnia cebulki, przyspieszając porost włosów. Jak wykonać płukankę? Możemy do tego celu wykorzystać suszone zioła. 1 szklankę liści należy zalać 2 szklankami wrzątku, przykryć i pozostawić do przestudzenia. Chłodnym płynem należy płukać umyte wcześniej włosy. Ponieważ szałwia ma właściwości barwiące, nie zaleca się wykonywania tego zabiegu częściej niż raz w miesiącu.
Jak wyprostować brodę?
Ze splątanymi włosami mierzą się nie tylko posiadaczki długich pasm, ale też panowie, którzy noszą brodę. Dłuższy zarost jest w modzie, co dowiodło nasze ostatnie badanie. By jednak przyciągał wzrok i budził zachwyt, należy w jego pielęgnację włożyć nieco wysiłku. Splątana broda wygląda mało estetycznie. Co zatem robić, by ją zmiękczyć i wygładzić?
Po pierwsze, zarost należy codziennie myć przy użyciu specjalnego mydła lub szamponu do brody. Taki preparat pomoże oczyścić włoski i zadbać o ich kondycję. Niemniej ważne jest regularne szczotkowanie zarostu. Kolejnym krokiem pielęgnacji powinno być stosowanie wygładzającego olejku lub balsamu do brody. Naturalne, roślinne składniki ułatwią ułożenie brody, solidnie odżywią włoski, dociążą je i zapobiegną ich splątywaniu. By nadać ostateczny szlif zarostowi, warto od czasu do czasu go przycinać. Tak zadbana broda stanie się prawdziwą ozdobą każdego mężczyzny.
Proste włosy bez drogich zabiegów i użycia prostownicy? Jak widać, to możliwe! Dzięki przemyślanej pielęgnacji każda z nas może cieszyć się wymarzonym efektem. Jakie produkty stosować? Przede wszystkim naturalne i nieobciążające. Zrezygnujmy z kosmetyków z silikonami, a w ich miejsce wybierzmy preparaty roślinne i ziołowe. Suszmy włosy zimnym nawiewem, wcierajmy w pasma jedwab, a raz w tygodniu pamiętajmy o nałożeniu oleju na włosy przed snem. Dzięki takiej pielęgnacji nawet najbardziej niesforne kosmyki odzyskają gładki wygląd i dawno utracony blask.