Twoje zakupy
Prezent do zamówienia
Przejdź do kasy
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg

Darmowa dostawa tylko w aplikacji pobierz

Eksplozja zdrowej energii, czyli buzdyganek naziemny 

Jego żółte kwiatki, włochate listki, zielone owoce to prozdrowotna potęga natury w czystej postaci. Buzyganek naziemny, czyli Tribulus Terrestis korzystnie wpływa na libido, ale także otula duszę błogim spokojem, wzmacnia dziąsła oraz pozytywnie oddziałuje na układ oddechowy i nerki. To jednak nie wszystko. Odkryj tajemnice tej wyjątkowej rośliny, która kwitnie tylko raz w roku, aby dzielić się tym, co w niej najlepsze.

Buzdyganek - właściwości


Cofnijmy się na chwilkę o jedyne 5000 lat, ponieważ to właśnie wtedy okryto prozdrowotne właściwości pewnej niepozornej rośliny, która błyskawicznie znalazła zastosowanie w medycynie chińskiej. Po pewnym czasie zielarze i medycy niemal całej Azji oraz Grecji włączyli ją do swoich terapii bazujących na dobroczynnym działaniu ziół. 


Nasi przodkowie szybko odkryli, że buzdyganek – bo tak nazywamy tę roślinę dzisiaj – pozytywnie wpływa na sprawy damsko-męskie, a jednocześnie dodaje sił, odpręża oraz wspomaga walkę z chorobami krążenia, nerek i wątroby. 


Gdy tę wyjątkową roślinę przebadali współcześni specjaliści, to nie tylko potwierdzili spostrzeżenia swoich kolegów po fachu sprzed tysięcy lat, ale jeszcze stwierdzili, że buzdyganek pomaga zwalczyć nadciśnienie, poprawia ogólną kondycję skóry oraz przyspiesza gojenie infekcji w jamie ustnej.


A teraz sprawdźmy szczegóły!

Buzdyganek na potencję - dla kobiet i mężczyzn


W swej nieskończonej mądrości Matka Natura postanowiła stworzyć roślinę, która będzie wpływała pozytywnie zarówno na kobiece, jak i męskie libido. Panie na pewno docenią fakt, że buzdyganek naziemny reguluje cykl menstruacyjny oraz dodaje sił witalnych. Panowie znajdą w buzdyganku natomiast wsparcie w kwestii zaburzeń erekcji oraz mniejszej ochoty na okazywanie uczuć w sypialni. Z kolei pary, które planują założenie rodziny, mogą uzupełnić swoje starania o w pełni naturalny suplement na płodność. 


Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!


Damskie sprawy


Buzdyganek naziemny zawiera, m.in. takie substancje jak polifenole, saponiny, indole oraz protodioscynę, dzięki którym:


• redukuje stres i pozwala się wyciszyć;

• dodaje energii i regeneruje siły witalne;

• korzystnie wpływa na regulację cyklu miesiączkowego;

• wspiera zdrowie i komfort układu moczowego oraz narządów rozrodczych;

• korzystnie wpływa na leczenie policystycznych jajników (PCOS).


Tym samym nie tylko zwiększa kobiece libido, ale także może być stosowany jako suplement diety na płodność, ponieważ zwiększa szanse na naturalne zajście w ciążę.  


Męskie sprawy


Ekstrakt z owoców buzdyganka obfituje we wspomnianą powyżej  protodioscynę, czyli steroidową saponinę, która odpowiada, m.in. za pobudzenie seksualne. Ponadto, inne substancje znajdujące się w buzdyganku stymulują lutropinę, czyli hormon odpowiadający za produkcję testosteronu. Efektem jest zwiększenie męskich sił witalnych oraz poprawa erekcji. 


Istnieją także uzasadnione przypuszczenia, że ekstrakty pozyskiwane z buzdyganka zwiększają liczbę oraz żywotność plemników. 


A skoro już mowa o męskich sprawach, to dodajemy, że substancje pozyskiwane z buzdyganka naziemnego blokują receptory androgenowe, dzięki czemu minimalizują stany zapalne oraz przeciwdziałają obrzękowi prostaty. Innymi słowy Tribulus Terrestis pomaga przeciwdziałać problemom związanym z andropauzą oraz spełnia profilaktyczną rolę w schorzeniach gruczołu krokowego.  

Buzdyganek na stres i depresję


A teraz weź głęboki oddech, odpręż się i wsłuchaj w szept Matki Natury, która pragnie otulić Twoją duszę idealnym błogostanem. Jedną z jej podpowiedzi byłby na pewno spokojniejszy styl życia, więcej ruchu na świeżym powietrzu oraz stosowanie suplementów z buzdygankiem, który korzystnie oddziałuje na układ nerwowy i oddechowy.


Zacznijmy od tego, że buzdyganek zaliczana się do adaptogenów, czyli roślin wzmacniających odpowiedź organizmu na stres fizyczny oraz psychiczny. Zawarte w nim substancje:


• redukują poziom stresu;

• dodają energii;

• obniżają poziom ciśnienia krwi;

• stymulują organizm do skuteczniej walki z oznakami przemęczenia lub depresji. 

Buzdyganek na nerki i wątrobę


Wyjątkowe właściwość buzdyganka to pozytywne oddziaływanie na nerki oraz wątrobę. Dlaczego? Ekstrakty pozyskiwane z Tribulus Terrestis obniżają poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają nadciśnienie, regulują pracę wielu narządów wewnętrznych, wspomagają właściwy przepływ moczu oraz pomagają zmniejszać stany zapalne układu moczowego. Tym samym buzdyganek można uznać także za suplement diety na nerki i wątrobę, co zmienia tę niepozorną roślinę w wyjątkowego internistę. 

Buzdyganek na dziąsła i skórę


Czy buzdyganek może jeszcze czymś pozytywnie zaskoczyć? Jak najbardziej, ponieważ wpływa także na zdrowie jamy ustnej i pomaga utrzymać w dobrej kondycji dziąsła. Z tego względu polecany jest często osobom skarżącym się na ich krwawienie, „żabki” oraz zajady. Jakby tego było mało, to buzdyganek naziemny wspiera procesy regeneracji skóry oraz pomaga utrzymać ją w dobrej kondycji. 


Tabletki z buzdygankiem


Suplement z naturalnym ekstraktem z owoców buzdyganka

Nie mówimy nic więcej, tylko zapraszamy Cię tutaj

Wybierz wersję